תאונת אימונים במפרץ הפרסי: משחתת אירנית שיגרה הלילה בשוגג טיל לעבר ספינת מלחמה אירנית אחרת - כך דווח הבוקר (שני) ברשת הטלוויזיה הממלכתית של אירן. בכלי תקשורת בעולם הערבי דווח מיד לאחר התקרית כי מדובר באירוע רב נפגעים, והעריכו כי כ-40 בני אדם, בהם קציני צבא, נהרגו ועשרות נפצעו. בטהרן הכחישו זאת, אולם כעבור כמה שעות הודיע חיל הים האירני כי 19 מחייליו נהרגו ו-15 נפצעו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי דיווחים בתקשורת המקומית, ספינת הקרב נפגעה מטיל C-802 שנורה במהלך תרגיל צבאי במפרץ עומאן. הדיווחים על מספר נפגעים רב הוכחשו נמרצות לאורך הבוקר על ידי המשטר האירני, ובהודעה הרשמית הראשונה של חיל הים נמסר כי רק חייל אחד נהרג בתקרית. מנגד, כלי תקשורת באירן דיווחו כבר בשעות הבוקר על לפחות 20 הרוגים מהירי.

ספינה אירן משחתת ים חיל הים אירן משמרות המהפכה (צילום: רויטרס, רויטרס_)
חיל הים האירני, ארכיון | צילום: רויטרס, רויטרס_

לפי הדיווח באל ג'זירה, תפקיד הספינה שנפגעה היה להציב מטרות ירי במסגרת התרגיל. מסתמן כי הספינה שהניחה את המטרות טעתה ככל הנראה בתמרון, ובכך גרמה לרדאר להתמקד בה כיעד התקיפה. נוכחות הצבא האירני במפרץ עומאן אינה חריגה, וכוחותיו הימיים מבצעים באזור תרגילים תקופתיים לשמירה על כשירות מבצעית.

בתחילת השנה הופל סמוך לטהרן מטוס נוסעים אוקראיני שבו היו 176 נוסעים. לאחר שלושה ימים של הכחשות נמרצות, בהודעה ברשת הטלוויזיה הממלכתית נמסר כי חיילי משמרות המהפכה הבחינו במטוס מתקרב לאתר צבאי רגיש, קיבלו החלטה מוטעית - ויירטו אותו. עוד נמסר כי האחראים לאסון יישאו בתוצאות וייענשו על מעשיהם.