ארבע משאיות ובהן 60 גופות התגלו היום (חמישי) מחוץ לבית הלוויות בברוקלין שבניו יורק, בעקבות העומס על המקום והמתים הרבים מנגיף הקורונה בעיר. בבית הלוויות לא נשאר מקום לקבורה, והן המתינו לשרפה – אך לא הוקפאו כנדרש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ברקע משבר הקורונה, נגמר המקום לקבורה בבית הלוויות של אנדרו קלקלי שבברוקלין. בעקבות זאת, גופות נוספות המתינו לשרפה ואוחסנו במשאיות. על פי גורמים במשטרת ניו יורק, לפחות משאית אחת לא הוקפאה כנדרש לשימור הגופות; גורם אחר טען, שהגופות במשאית הונחו על גבי קרח. הגופות התגלו לאחר שאזרח דיווח על נוזלים שטפטפו מהמשאיות החוצה.

העיר ניו יורק ככלל ושכונת ברוקלין בפרט הפכו למוקד התפרצות של נגיף הקורונה בשבועות האחרונים, עם 17,589 מקרי מוות מדווחים. "כמעט כולם עשו כמיטב יכולתם להתמודד", אמר גורם המעורה בפרטים.  

בית קברות בניו יורק
בית קברות בניו יורק | צילום: AP

גורמים נוספים אמרו לרשת CNN כי הרשויות ממתינות לברזנטים וציוד להעברת הגופות למשאית גדולה יותר. על פי WABC, בניו יורק יש משאיות הקפאה ייעודיות לבתי הלוויות במידה והם מוצפים – והעירייה שלחה משאית כזו לבית הלוויות המדובר.

"מנהלי הלוויות נדרשים לאחסן את הממתינים לקבורה בתנאים מתאימים – ולעקוב אחר אמצעי זהירות למניעת זיהום", אמר בתגובה משרד הבריאות בניו יורק. רשת CNN יצרה קשר עם בית הלוויות בו אירעה התקרית, אולם לא קיבלה תגובה.