צעירים סינים בגילאי תיכון, המתגוררים בעיר ווהאן - מוקד ההתפרצות הראשון של נגיף הקורונה, נכנסו היום (רביעי) לראשונה בחזרה לכיתות. כל התלמידים לבשו מסכות ושמרו מרחק בתור לסריקה התרמית בכניסה לבית הספר. החזרת כל התלמידים לבתי הספר היא השלב האחרון בתוכנית הסרת הסגר בעיר שנמצאת במחוז חוביי המוכה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תלמידי בתי ספר ב-121 מוסדות חזרו ללוחות ולגירים לראשונה מאז עירם נסגרה בחודש ינואר. "סוף סוף בית הספר נפתח מחדש!", פרסם משתמש אחד ב-Weibo, פלטפורמת ההודעות הקצרות הדומה לטוויטר בסין. "זו הפעם הראשונה שאני כל כך שמחה לחזור לבית הספר". החזרת בתי הספר לפעילות רגילה סוקרה באופן נרחב בתקשורת הסינית והופצה בכל רחבי העולם.

תלמידים חוזרים לבית הספר בווהאן סין
תלמידים חוזרים לבית הספר בווהאן, סין | צילום: רויטרס

התלמידים ישבו בשולחנות נפרדים ובמרחק של מטר אחד אחד מהשני. התפוסה בכיתות הייתה כמעט מלאה, כשהמורים רואים את תלמידיהם לראשונה מזה חודשים בצורה לא מקוונת. 

התלמידים שחזרו לשגרת לימודים הם תלמידים בכיתות הגבוהות, שעומדים בפני מבחני הכניסה לאוניברסיטאות בסין. באשר לכיתות הילדים ותלמידי חטיבות הביניים, הרשויות בסין עדיין לא פרסמו תאריך לחזרתם ללימודים. 

גורמים רשמיים בעין ווהאן הבהירו כי הפעילות בבתי הספר מתאפשרת רק לאחר שכלל התלמידים ואנשי הצוות החינוכי עברו בדיקות קורונה, וכן כל הכיתות והמעברים עברו חיטוי וניקיון. הכיתות פוצלו והוקטנו בשל הרחקת השולחנות והתלמידים אחד מהשני.