הנשיא טראמפ הודיע הלילה (בין שישי לשבת) על הנחיות חדשות בארה"ב, ביניהן המלצה לאמריקנים לחבוש מסכות פנים כדי לסייע במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הנשיא מיהר לסייג את הדברים, ואמר כי הוא אינו מתכוון לחבוש מסכה: "אני בוחר שלא לעשות זאת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדומה לישראל, ההמלצה של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן נועדה לצמצם את ההדבקה בארה"ב – וקוראת לציבור לחבוש מסכות או להשתמש בכיסוי פנים מאולתר בכל יציאה מהבית. עם זאת, הנשיא פטר את עצמו מהנחיות הממשל – ואמר שהוא לא יכול לדמיין את עצמו מכסה את פניו כשהוא יושב בחדר הסגלגל בבית הלבן. "זו המלצה", אמר טראמפ. "אני פשוט לא רוצה לחבוש מסכה בעצמי".

אחת מכוונותיו של טראמפ בצעד זה, היא למנוע הסתערות על רשתות השיווק שמוכרות מסכות פנים, שמיועדות לצוותים הרפואיים. כדי להיערך לכמויות המסכות הדרושות, הנשיא אמר שיחתום על חוק שיגביר את קצב הייצור שלהן בארה"ב, וימנע ייצוא מסכות וציוד רפואי נוסף למדינות אחרות, ביניהן דרום אמריקה וקנדה.

מוקדם יותר, דיווחה רשת CNN דיווחה כי מופעלים לחצים על טראמפ בתוך הצוות המיוחד למיגור הקורונה, ביניהם גם הרופא הבכיר ד"ר אנטוני פאוצ'י – שקוראים להכריז על הסגר בכל ארה"ב.

טראמפ גם הצהיר בנאומו כי הבחירות לנשיאות ארה"ב, שאמורות להתקיים ב-3 בנובמבר – אכן יקרו, והוסיף כי הוא תומך בהצבעה פיזית – ולא יסכים להצבעה בדואר, שאמורה למנוע התקהלות של מצביעים.