בעקבות ביטול חלק מההגבלות על הציבור בגרמניה בסוף השבוע האחרון, שערי המסעדות ובתי הקפה נפתחו מחדש לקהל - שנדמה כי רוצה לחזור לשגרה, גם אם מעט שונה ממה שהכיר בעבר. בעוד מרבית העסקים נוהגים ליישם את הנחיות הריחוק באמצעות סימונים על הרצפה או על ידי מחיצות – בעלי בית הקפה "רותה" בעיירה שוורין החליטו על דרך שונה ומקורית למדי לשמירה על הכללים: כל לקוח מקבל כובע, אליו מחוברים שתי "בננות שחייה" – כך שלא יוכלו להתקרב זה לזה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הבעלים ז'קלין רותה פרסמה בעמוד הפייסבוק של בית הקפה את התמונה בה נראים הלקוחות יושבים בשולחנות, כשעל ראשם הכובע הייחודי, תחת הכיתוב: "ככה זה היום – מדידת מרחק". "זו השיטה המושלמת להפריד בין לקוחות", אמרה רותה לרשת CNN. "כמובן שזה היה מצחיק, והאנשים שיתפו איתנו פעולה בזה", הוסיפה.

היא סיפרה שמרגע שפתחו מחדש את העסק עם השיטה החדשה – הדבר משך תשומת לב רבה גם בתקשורת המקומית שסיקרה את המראה השונה בנוף, וכי היא הופתעה מאוד עד כמה הצליח התצלום שלה לעורר הדים ברחבי העולם. "זה הוכיח לנו כמה קשה לשמור על מרחק של מטר וחצי", שיתפה הבעלים.

רותה הסבירה כי בבית הקפה ובקונדיטוריה שלה יש בימים כתיקונם 36 שולחנות בתוך המסעדה, ועוד 20 באוויר הפתוח. אך כעת, הסבירה, העסק עובד בכמחצית מהתפוסה המלאה בו: "לאור דרישת ההקפדה על היגיינה ועל הריחוק החברתי, נאצלנו לצמצם את מספר השולחנות באופן משמעותי".