התעלומה סביב בריאותו של קים ג'ונג און מציבה אי ודאות בנוגע לאישיות שתירש את שלטונו בצפון קוריאה, יותר משמונה שנים אחרי שעלה לשלטון. אז מי הם היורשים האפשריים שאולי ישלטו במדינה הסגורה בעולם?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

משפחת קים שולטת במדינה כבר שבעה עשורים, והכוח הועבר ממייסד האומה קים סונג איל (סבו של קים) ליורשים זכרים. קים בן ה-36 לא הספיק עדיין להגדיר יורש, מה שמשאיר אותנו עם הערכות בלבד. ילדיו עדיין צעירים מדי בשביל להחליפו, והמבוגרים במשפחה, אלו ששרדו מביניהם, ניצבים בפני חסמים וחוסמים פוטנציאליים. 

קים יו ג'ונג, אחותו של קים ג'ונג און

קים יו ג'ונג, בת ל"משפחת המלוכה" בצורה חלקית, היא אחת העוזרות הקרובות ביותר של אחיה הגדול. מוקדם יותר החודש היא הוחזרה לתפקיד שממנו נושלה - חברת פוליטביורו חלופית במפלגת הפועלים השלטת בקוריאה. ככזו, היא היחידה במשפחת קים עם סמכות וכוח אמיתי במשטר. היא ליוותה את אחיה למפגשי הפסגה העולמיים עם הנשיא האמריקני וההנהגה הסינית, אבל היא גם זו שממלאת לאחיה את קופסת הסיגריות. לא ברור אם ההנהגה תקבל אישה צעירה כמנהיגה.

קים יו ג'ונג
צילום: ap

בנו של קים ג'ונג און

יורש זכר נחשב ל"קו הירושה" המקובל ביותר בשושלת שנשלטה בעבר על ידי אביו של קים, קים ג'ונג איל, והוקמה על ידי סבו, קים איל סונג. המודיעין הדרום קוריאני אמר כי קים ג'ונג און התחתן עם הזמרת לשעבר ריו סול ג'ו בשנת 2009 ויש להם שלושה ילדים. ייתכן שההנהגה תעדיף להציב בראשה ילד, "בובה". 

קים האן סול, אחיין

קים האן סול האחיין בן ה-25 עשוי להיות היורש לכאורה. אביו קים ג'ונג נאם היה אחיו למחצה (האח הבכור) של קים ג'ונג און, ויריבו הרציני ביותר, ולכן הוא חוסל במלזיה ב-2017, אבל הותיר אחריו אחיין ששמו מוזכר כמנהיג פוטנציאלי.

קים ג'ונג צ'ול, אחיו של ג'ונג און

קים ג'ונג צ'ול הוא האח היחיד שנותר בחיים, והוא גילה יותר עניין בגיטרות מאשר בפוליטיקה. תאה יונג הו, לשעבר מספר 2 בשגרירות צפון קוריאה בלונדון שערק לדרום קוריאה, אמר פעם שלאחיו הגדול של קים "אין שום תואר רשמי" והוסיף שהוא "סתם גיטריסט מוכשר באמת". קים ג'ונג איל ראה את בנו האמצעי כ"נשי". קשה לדמיין שהאח הזה הוא שיירש את השלטון, אבל בצפון קוריאה הדברים לא ברורים ולא מתנהלים כצפוי.