משרד ההגנה הפולני נאלץ להודות היום (ראשון) כי במהלך החודש שעבר חייליה פלשו לשטח צ'כיה, מהלך שהוסבר על ידי הפולנים כ"אי הבנה". החיילים חצו את הגבול שמסומן על ידי נהר והתבצרו על יד כנסייה בצד הצ'כי במשך מספר ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המקרה החריג התרחש לפני כשבועיים כאשר חיילים פולנים, שלרוב תופסים את קו הגבול בין המדינות, החליטו ככל הנראה על דעת עצמם לחצות לשטח צ'כיה. החיילים התבצרו על יד כנסייה מקומית שנמצאת כ-30 מטר מהגבול הצפון מזרחי של המדינות, הקימו מחסום וכשהם חמושים – מנעו מאזרחים צ'כים מלהתקרב למקום.

הטעות התגלתה על ידי מהנדס צ'כי שפיקח על שיפוצים שבוצעו באותה כנסייה שסמוכה לגבול. המהנדס רצה לצלם תמונות של המקום, אך גורש משם על ידי החיילים הפולנים שהקימו מחסום בשביל שמוביל לכנסייה. האיש סיפר שתחילה התמקמו החיילים בצד הפולני של הנהר, אך מסיבה לא ברורה לבסוף העבירו את עמדותיהם לתוך שטח צ'כיה. "חייל שלבוש במדים של מדינה זרה ונשא נשק התחיל לתת לי פקודות", סיפר המהנדס בריאיון לעיתון "דניק" הפולני, "זו הייתה חוויה מבעיתה".

בשלב זה יצרו קשר עם המשטרה הצ'כית המקומית והחיילים קיבלו הוראה לעזוב ולחזור לשטח פולין. בהצהרה שמסר נציג משרד ההגנה הפולני לרשת CNN נכתב: "הצבת עמדת הגבול הייתה כתוצאה מאי הבנה, ולא בוצעה בכוונה. הטעות תוקנה באופן מיידי". נזכיר כי בשבוע שעבר נפתחו מחדש הגבולות בין שתי המדינות כחלק מההקלות בהגבלות הקורונה שהוטלו בחודשים האחרונים.