הגופות נערמות ב"אי המתים" של ניו יורק: מספר הקורבנות מנגיף הקורונה בארצות הברית מתקרב ל-17 אלף - הגבוה ביותר מכל מדינה אחרת בעולם - כשבניו יורק לבדה, המספר כבר חצה את 3,500 הנפטרים - מספר גבוה יותר מקורבנות אסון התאומים. גופות רבות של מתים מועברות לאחרונה למתחם מיוחד - "אי המתים" של ניו יורק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בזמני שגרה, מועברות מדי שבוע 24 גופות לאי הארט, מתחם שמיועד לקבורת בני אדם שאין להם קרובים או בני משפחה או שכאלה שלא יכולים לממן לוויה ומצבה. אלא שבזמני קורונה, מועברות לאי 25 גופות חדשות מדי יום. ארונות המתים מסודרים זה לצד זה בבור הענק שנכרה במקום - ובכל יום מגיעות עוד ועוד גופות.  

מרכז לבדיקת קורונה בניו יורק
מספר המתים מקורונה בניו יורק - הגבוה בארצות הברית | צילום: רויטרס

בימים האחרונים, עקב מספר הגופות הגדול, נחפרו באי עוד שני בורות ארוכים ועמוקים שמטרתם להכיל את ארונות הקבורה הרבים. אחת הסיבות להגעת מספר רב של ארונות קבורה למתחם הוא מדיניות חדשה עליה החליטו לאחרונה הרשויות, לפיה גופות של נפטרים לא ימתינו יותר מ-14 יום בחדרי הקירור - והן יועברו לקבורה תוך זמן קצר יותר. 

עקב המצוקה בבתי הקברות, הציע ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאסיו, שגם גופות של נפטרים בעלי משפחות יועברו באופן זמני למתחם האי ולא ייקברו בקברים המוניים. בהמשך, יוכלו בני המשפחות לאתר את מקום הקבורה של יקיריהן ולאחר תום המשבר, יעבירו אותם לאתר קבורה קבוע.