100 קברים נחפרו אתמול (חמישי) על ידי פעילים בחוף קופה קבנה בריו דה ז'ניירו, כתזכורת לעשרות אלפי המתים בברזיל מנגיף הקורונה, מוקד ההתפרצות השני בגודלו אחרי ארצות הברית. הקברים נחפרו במטרה לזכור את הקורבנות הרבים במדינה - ובעיקר את חוסר התפקוד של הרשויות בהתמודדות עם המגפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המתנדבים הגיעו לחוף קופה קבנה שבריו דה ז'ניירו לפני עלות השחר, חפרו 100 בורות והניחו צלבים שחורים מעוטרים בדגלי ברזיל. "המטרה היא למחות נגד רצף הטעויות שעשתה הממשלה בטיפול במשבר", כתב אנטוניו קרלוס קוסטה בעמוד הטוויטר של ארגון ריו דה פז, שהיה אחראי למחאה.

 

הקברים שנחפרו בחוף קופה קבנה (צילום: AP)
הקברים שנחפרו בחוף קופה קבנה | צילום: AP

"העתקנו את מה שאנחנו רואים בבתי הקברות שלנו לסביבה הגלויה הזו", סיפר קוסטה. "אנחנו כאן כדי לדרוש שינוי מהנשיא, עליו להבין שהאומה שלנו עומדת בפני המשבר הקשה ביותר בתולדותיה. המגפה החמירה את העוולות החברתיות – ואת אוזלת היד של הרשויות". לדברי המוחים, מספר תומכים של נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו לעגו למפגן, ואחד מהם אף החל להוציא את הצלבים ממקומם.

ביממה האחרונה מתו בברזיל 1,239 חולי קורונה נוספים, ומניין המתים עומד על 40,919. מספר הנדבקים במדינה עבר את רף ה-800 אלף, והיא ממוקמת במקום השני בבחינת מספר החולים – ובמקום השלישי במספר המתים מבין מדינות העולם,.

הקברים שנחפרו בחוף קופה קבנה (צילום: AP)
הקברים שנחפרו בחוף קופה קבנה | צילום: AP

נשיא המדינה בולסונארו, איש ימין קיצוני, ספג ביקורת רבה מאזרחי המדינה והתקשורת העולמית לאור הזלזול שגילה בנגיף כשכינה אותו כ"שפעת" - והתעקש להמשיך את הפעילות הכלכלית כסדרה, ללא הגבלות משמעותיות על הציבור.