נגיף הקורונה ממשיך להכות במדינות אירופה: בבריטניה נקבע שיא שלילי - 938 מתו ביממה האחרונה מהנגיף, סך הכל 7,097 מתים. כמו כן, בממלכה דיווחו כי השתפר מצבו של ראש הממשלה, בוריס ג'ונסון, שנדבק בנגיף ומאושפז במחלקת טיפול נמרץ, והוא יושב על מיטתו ומשוחח עם הצוות הרפואי. בסין, המדינה שעמדה במוקד התפרצות הנגיף, התושבים החלו לחזור לשגרה ולצאת מהבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם בניו יורק נשבר ביממה האחרונה שיא במספר המתים מהנגיף. מושל המדינה, אנדרו קומו, מסר כי מתו ביממה האחרונה 779 בני אדם, וכי מדובר בעלייה לעומת היממה הקודמת - בה מתו 731 בני אדם. בארה"ב כולה מתו קרוב ל-2,000 בני אדם ביממה האחרונה.

בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה
מתיישב על המיטה ומשוחח עם הרופאים, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: Kirsty Wigglesworth, רויטרס

באיטליה, שסובלת ממספר המתים הגבוה ביותר במדינות העולם, מדווחים על ירידה במספר המתים - 542 ביממה האחרונה, 62 פחות ממספר המתים אתמול. לעומת זאת, מספר הנדבקים במדינה שהתגלו ביום האחרון הוא 3,836, עלייה של 797 לעומת מספר הנדבקים אתמול. מספר המתים באיטליה, החל מ-21 בפברואר, היום שבו התפרצה המגפה במדינה, עומד בסך הכל על 17,669, ומניין הנדבקים עומד על 13,422.

מספר המתים באירן ממשיך לטפס ועומד כרגע על 3,993, מתוכם מתו 121 ביממה האחרונה. דובר משרד הבריאות במדינה מסר כי מספר הנדבקים במדינה עומד על 64,586.

חיילים ברחובות איטליה בזמן מגפת הקורונה
איטליה תחת עוצר | צילום: רויטרס

אמש, כאשר השעון בסין הראה חצות בדיוק, הוסרו המחסומים מעל העיר ווהאן, והעיר שנותקה מהעולם במשך 11 שבועות - החלה לחזור לחיים. הממשל בסין, שיודע שהעולם כולו עוקב אחרי המתרחש במדינה, דאג להפיק מופע אורות מרהיב שהאיר את ווהאן כולה. למרות החזרה לשגרה, בכניסה לכל מקום ציבורי נדרש לעבור בדיקת חום, כל אזרח מפעיל אפליקציה שתעקוב אחרי מצבו הבריאותי והיציאה מהבתים מותרת רק עם מסכות פנים.