הקורונה ממשיכה להתפשט ברוסיה: רשויות הבריאות במדינה דיווחו אתמול (ראשון) על 10,633 מקרים חדשים של נדבקים בנגיף. לפי נתונים רשמיים, בכל יום מארבעת הימים האחרונים נשבר שיא במספר הנדבקים היומי. קצב ההתפשטות של הקורונה במדינה מעמידה בסימן שאלה את תפקודו של הנשיא ולדימיר פוטין, לאחר שרק בחודש מרץ האחרון הוא הביע ביטחון בצעדים שנקט הממשל למניעת התפשטות הנגיף במדינה והכריז ש"הכל בשליטה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סך כל מספר הנדבקים בנגיף בכל המדינה עומד כעת על 134,687, דבר שמציב את רוסיה במקום השביעי בעולם ברשימת המדינות שנפגעו מקורונה. מניין המתים במדינה נמצא גם הוא במגמת עלייה ועומד כעת על 1,280 בסך הכל. יחד עם זאת, רשויות הבריאות ציינו שבסביבות 50% מבמדינה הם אסימפטומטיים. כמו כן, 50% מסך כל מקרי ההדבקה בנגיף התגלו בבירה מוסקבה.

התפשטות הקורונה ברוסיה
הנשיא פוטין בתדרוך | צילום: רויטרס

בשבוע שעבר, רוסיה הרחיבה את הוראות הבידוד שלה על האזרחים עד ה-11 במאי. "העלייה היומית במספר הנדבקים יחסית התייצבה, אך אסור לנו להיכנס לשאננות", אמר הנשיא פוטין. "השיא עדיין מלפנינו, אנו עומדים בפני מגפה קשה ומייסרת – האיום מצד הנגיף הקטלני עדיין קיים".

רק בחודש מרץ האחרון פוטין הביע ביטחון בתגובה שנקט הממשל בתגובה לעלייה במספר הנדבקים העולמי בנגיף, והודיע לאזרחים ש"הכל בשליטה" בזכות פעולות מוקדמות שננקטו. לאחר מכן, ב-1 באפריל, פוטין אף רצה למלא את תפקיד המושיע של העולים והודיע כי ישלח אספקה של ציוד רפואי לניו יורק. רק כשבועיים לאחר מכן, שמספר הנדבקים במדינה החל לעלות בצורה מהירה, הודה הנשיא כי "יש לנו בעיות ואין לנו במה להתפאר".