המירוץ למציאת חיסון לקורונה: בקהילה המדעית חוששים שאולי זה יהיה בלתי אפשרי לייצר חיסון לנגיף ושאנו נצטרך ללמוד לחיות יחד איתו."'ישנם נגיפים מסוימים שמאוד קשה לפתח להם חיסון - לכן בעתיד הנראה לעין, אנו נצטרך למצוא דרכים להמשיך בחיינו ולהתמודד עם הנגיף שימשיך לאיים עלינו ברקע", כך אמר בשבוע שעבר כריסטופר וויטי, גורם בכיר במערכת הבריאות הבריטית, בוועדה פרלמנטרית שעוסקת בנגיף הקורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"השאלה הראשונה שאנו לא יודעים לענות עליה היא האם הגוף יכול לפתח בכלל חסינות לנגיף אחרי שמחלימים ממנו", אמר וויטי. "אם אנחנו לא יודעים את התשובה זה לא אומר שלפתח חיסון זה דבר לא אפשרי, אך זה הופך את העניין לפחות ודאי ולמשהו שאנחנו לא יודעים עליו". יחד עם זאת, וויטי מציין ש"ישנן מעט מאוד עדויות על אנשים שהחלימו מקורונה ונדבקו בו בשנית".

הספקות שעולות בנוגע לאפשרות לפתח חיסון לנגיף מתבססות על כך שבינתיים שום חיסון לא אושר על ידי הרשויות בארצות הברית ובבריטניה נגד זנים אחרים של נגיף הקורונה. "החסינות לווירוס דועכת יחסית מהר", הסביר וויטי. "אנחנו לא יכולים להבטיח הצלחה. מחפשים חיסונים עבור כל מחלה מדבקת – ועדיין לא מוצאים לכולם".

שלשום הודיע ארגון הבריאות העולמי כי אין בסיס עובדתי שמעיד על כך שאנשים שהחלימו מקורונה פיתחו נוגדנים בגוף שימנעו מהם מלהידבק בנגיף בשנית, והזהיר מפני הנפקת "דרכוני חסינות" או תעודות שיעידו על נושאיהן שהם חסינים מהידבקות נוספת.