משבר הקורונה בעולם: בזמן שבצרפת נרשם אתמול היום הקטלני ביותר מאז התפרצות המגפה, איטליה ממשיכה במגמה החיובית וגם היום (שלישי) מודיעה על מספר מתים ומקרי הדבקה נמוכים מיום קודם לכן. במקביל לראשונה מאז התפרצות הנגיף בסין - הרשויות מדווחות כי בפעם הראשונה לא מת אף חולה. תמונת מצב עולמית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איטליה ממשיכה לדווח על פחות מקרי מוות מהנגיף ופחות מקרים של הדבקה זה היום החמישי ברציפות. למרות נקודת האור, המספרים עדיין קשים במיוחד. 132,547 תושבי איטליה חולים בנגיף ומספר המתים עומד כעת על 16,523. במקביל, מדווח על 22,837 חולי קורונה שהחלימו.

מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס
מתחם בדיקות קורונה ביוסטון טקסס - ארה"ב | צילום: AP
חיילים ברחובות איטליה בזמן מגפת הקורונה
חיילים ברחובות איטליה בזמן מגפת הקורונה | צילום: רויטרס

בסין לעומת זאת רושמים יממה ראשונה ללא מתים מקורונה ורק 32 מקרים של חולים מאובחנים כולל סינים שחזרו מחו"ל. רשויות הבריאות הסיניות מדווחות כי מניין המתים עומד על 3,331 ומספר החולים המאושפזים עומד על 1,242.

בווהאן חוזרים לפעילות
הקורונה בווהאן | צילום: getty images

בארה"ב תמונה עגומה וקשה: אתמול מניין המתים הגיע ל-10,335 בני אדם. בכירים בממשל האמריקני אמרו כי החשש הוא שהשיא עדיין לפנינו, ושמספר המתים עלול להגיע ל-3,000 בני אדם ביממה, ורק לאחר סוף השבוע הקרוב עשויה להיות האטה בקצב ההדבקה והתמותה מהמחלה.

איטליה, קורונה
צילום: praszkiewicz / Shutterstock.com

בעוד בניו יורק רואים תחילת שינוי במגמה, במקומות אחרים בארצות הברית - כמו דטרויט ולואיזיאנה - יש עלייה בכמות המקרים המאובחנים. נתונים מטרידים על הנגיף מראים: הקורונה מכה באופן חמור באוכלוסייה האפרו-אמריקנית.

בית חולים שדה בסנטרל פארק בניו יורק
בית חולים שדה בסנטרל פארק בניו יורק | צילום: רויטרס

בצרפת נרשמה היממה הקשה ביותר מאז התפרצות המחלה בחרבי המדינה. שר הבריאות, אוליביה וראן, דיווח כי בתוך יום מתו 833 חולי קורונה. כעת מספר המתים בצרפת עומד על 8,911 וכמעט מאה אלף חולים מאובחנים. בגרמניה, מספר המתים עלה ב-173 והוא עומד כעת על 1,607 ומספר הנדבקים, כמו בצרפת, עומד על קרוב ל-100 אלף חולים מאומתים.