וירוס הקורונה מחולל דלקת קשה וחריפה בקרב ילדים? מחקר חדש שנערך לאחרונה בבריטניה מגלה שילדים שנדבקו בווירוס הקורונה עלולים לפתח תסמונת דלקתית קטלנית. חוקרים מקומיים הגיעו למסקנה המדאיגה לאחר ששמונה ילדים בגילאי 4-14, שנדבקו כולם בנגיף בעבר - חלקם אפילו ללא תסמינים, הובהלו למחלקת טיפול נמרץ כשהם לוקים באותה תסמונת דלקתית קשה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

אחד המאושפזים, נער בן 14, מת כתוצאה משבץ. שבעה משמונת הילדים סבלו מהשמנת יתר ושישה מהם הם בעלי רקע שחור או אסייתי. כולם סבלו מחום בלתי פוסק, פריחה וכאבים בגפיים, הקאות ושלשולים. מאפיין קליני נפוץ היה דלקת בלב ובכלי הדם, מה שגרם לילד אחד לעבור מפרצת כלילית.  

בית חולים עמוס, אילוסטרציה
ילדים שנדבקו בנגיף פיתחו דלקת חריפה | צילום: Medicine-R, shutterstock

רופאים הזהירו כי תסמיני הדלקת דומים לתסמינים של מחלת קוואסאקי - דלקת חריפה כללית של כלי הדם שעלולה להוביל למפרצות כליליות ואף להתקפי לב.

מדענים העלו את האפשרות שהדלקת הקשה שפיתחו היא תגובה חיסונית מאוחרת לזיהום בקרב ילדים. מומחים שנחשפו למחקר אישרו כי נגיף הקורונה היה מחולל הדלקת. מאז שנערך המחקר, 12 ילדים נוספים בבריטניה סבלו מתסמינים דומים וטופלו. 

עם זאת, גורמי רפואה בממלכה מרגיעים - ואומרים שאין סיבה להיכנס לפאניקה כתוצאה מממצאי המחקר. "זה מצב נדיר מאוד, וזה עדיין לא סביר שילדים יהיו במצב קשה לאחר שנדבקו בקורונה - ודאי שלא במצב כל כך קשה כמו במקרים השונים שהתגלו במחקר", אומר ד"ר סנג'אי פאטל, יועץ בבית החולים לילדים בסאות'המפטון.