מי שייכנס בימים אלה לפארק "דומינו" שבברוקלין יבחין בעיגולים לבנים שמקיפים את המבקרים במקום שיושבים ומשתזפים על כר הדשא. בתקופה אחרת זה היה נראה לנו אולי מוזר, אך זו הדרך של מנהלי הפארק סמן למבקרים מה המרחק שצריך לשמור ממבקרים אחרים ובכך למנוע התפשטות של נגיף הקורונה דרך בילוי בפארק.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כמעט 200 אלף איש נדבקו בנגיף הקורונה בעיר ניו יורק, והרשויות עדיין ממליצות לתושבים להישאר בבתיהם ולחבוש מסכה אם הם נאלצים לצאת לרחוב. פארק דומינו, שתושבים רבים מצאו בו מקום שבו הם יכולים לבלות את זמנם, נמצא בבעלות פרטית ולא מנוהל על ידי העירייה – זו הסיבה שרעיון סימון המרחק המומלץ באמצעות עיגולים על כר הדשא לא נראה בגנים ציבוריים אחרים.

פארק דומינו בניו יורק: עיגולים מסביב למבקרים
פארק דומינו בניו יורק: עיגולים מסביב למבקרים | צילום: רויטרס

אולם פארק דומינו לא לבד. כחלק משגרת הקורונה בניו יורק, בחודשים האחרונים החלו להופיע ברחבי העיר סימונים כמו מעגלים, קווים בחנויות, סניפי דואר, מסעדות, בתי קפה ועסקים אחרים, כחלק מהצעדים הניסיוניים לעודד אנשים לשמור על מרחק של לפחות מטר וחצי אחד מהשני.

 

 

נכון לעכשיו, ארצות הברית נפגעה בצורה הקשה ביותר מנגיף הקורונה לעומת שאר מדינות העולם. מספר הנדבקים בארה"ב עומד כרגע על 1,528,566 ומניין המתים עומד על יותר מ-90 אלף. בתוך ארה"ב, מדינת ניו יורק סופגת את המכה הקשה ביותר, עם 28 אלף מתים.