המספרים בלתי נתפסים: מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בארצות הברית חצה אתמול את רף חצי המיליון והיום הגיע כבר ל-532,879 מקרים. המספר הקשה באמת לעיכול הוא מספר המתים - 20,577 אמריקנים מתו לאחר שנדבקו בנגיף. המדינה שהכי נפגעה עד כה היא ניו יורק, שם קוברים כבר בקברי אחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רק אתמול נרשמו בארצות הברית 35,551 מקרים חדשים - ובמהלך יממה אחת מתו באמריקה 2,074 בני אדם - היממה הקטלנית ביותר שם עד כה. הכמות העצומה של נדבקים אמריקנים כוללת את החולים בכל 50 המדינות בארצות הברית, כולל הטריטוריות הזרות שבשליטתה. 

אמש הבאנו כאן תיעוד מצמרר מ"אי המתים" של ניו יורק, האי הארט, אליו מועברות עוד ועוד גופות של קורבנות שמתו מקורונה ונטמנות בקברי אחים עצומים. 

בזמני שגרה, מועברות מדי שבוע 24 גופות לאי, מתחם שמיועד לקבורת בני אדם שאין להם קרובים או בני משפחה או שכאלה שלא יכולים לממן לוויה ומצבה. אלא שבזמני קורונה, מועברות לאי 25 גופות חדשות מדי יום. ארונות המתים מסודרים זה לצד זה בבור הענק שנכרה במקום - ובכל יום מגיעות עוד ועוד גופות.  

מרכז לבדיקת קורונה בניו יורק
יותר מ-18 אלף מתים בארה"ב מנגיף הקורונה | צילום: רויטרס

בימים האחרונים, עקב מספר הגופות הגדול, נחפרו באי עוד שני בורות ארוכים ועמוקים שמטרתם להכיל את ארונות הקבורה הרבים. אחת הסיבות להגעת מספר רב של ארונות קבורה למתחם הוא מדיניות חדשה עליה החליטו לאחרונה הרשויות, לפיה גופות של נפטרים לא ימתינו יותר מ-14 יום בחדרי הקירור - והן יועברו לקבורה תוך זמן קצר יותר. 

עקב המצוקה בבתי הקברות, הציע ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאסיו, שגם גופות של נפטרים בעלי משפחות יועברו באופן זמני למתחם האי ולא ייקברו בקברים המוניים. בהמשך, יוכלו בני המשפחות לאתר את מקום הקבורה של יקיריהן ולאחר תום המשבר, יעבירו אותם לאתר קבורה קבוע.