הבריטים יחזרו לבלות בצפיפות? בעוד המדינה ממשיכה להיאבק בנגיף הקורונה שגבה כבר יותר מ-42 אלף קורבנות, בעלי העסקים לוחצים להקלות נוספות. בממשלה הבריטית גוברת התמיכה בשינוי משמעותי בהגבלות – ביטול הדרישה למרחק של שני מטרים בין אדם לאדם בתוך בית עסק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הממשלה הבריטית תודיע בימים הקרובים על ההחלטה הסופית בנושא. שר האוצר הבריטי, רישי סונאק, הביע היום (שבת) נכונות מצד הממשלה לשנות את ההגבלה ו"להקל" אותה בדרישה לשמירה על מרחק מטר בלבד – פחות מהמלצת ארגון הבריאות העולמי.

עד כה חלו בקורונה יותר מ-300 אלף איש בבריטניה, שמדווחת על יותר מאלף נדבקים ביום. היום מתו 182 חולים נוספים ומספר המתים עלה ל-42,589. בריטניה ערכה עד כה קרוב ל-7.5 מיליון בדיקות בקרב הקהל הרחב: שלשום בוצעו 169,600 בדיקות ברחבי המדינה.

לונדון ריקה (צילום: AP)
עסקים רבים ברחבי בריטניה נפגעו | צילום: AP

לדברי שר האוצר, בעלי עסקים במדינה טענו כי הגבלת המרחק הנוכחית מאטה את כושר השיקום של המדינה מההסגר. עיקר המחאה – בעסקי התיירות והנופש במדינה. "השינוי הזה יגרום להבדל עצום לדעתי", אמר השר בריאיון ל-BBC, "עסקים רבים רוצים לראות שינוי. אנחנו עוד צריכים לסיים ולבדוק את זה אבל אני מבין מאוד את הקריאה לפעולה בנושא".

עוד אמר שר האוצר הבריטי: "התקדמנו מאוד בחודשים האחרונים במאבק בנגיף, וכולנו רוצים לראות את הפאבים והמסעדות חוזרים לחיים". גם שר התרבות אוליבר דאודן התייחס לנושא ואמר: "אנחנו מחוייבים לבדיקת שינוי כלל מרחק שני המטרים למטר אחד, אנחנו נסכם את הדיון בנושא בקרוב – ובימים הקרובים כולנו נדע מה התוצאה".

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון (צילום: רויטרס_)
הודיע על בחינת השינוי. ג'ונסון | צילום: רויטרס_

ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון הודיע כבר לפני שבוע עד בחירת המהלך ואמר כי יעשה "כל מה שאפשר כדי להחזיר את המדינה לנורמליות בהקדם האפשרי, מבלי לסכן חיים". ג'ונסון טען כי עליו לאזן בין שיקום הכלכלה, שאיבדה 20% מעוצמתה באפריל, מבלי לאפשר עלייה נוספת במקרי הקורונה.