התרופה – והסערה: רופא משפחה יהודי מניו יורק טען שמצא שילוב של כמה תרופות – בין היתר למלריה ולזאבת – שמקל על התסמינים של נגיף הקורונה. הגילוי גרר עניין רב שהגיע עד לבית הלבן בוושינגטון, אבל הוליד גם כמה תוצאות חיוביות פחות – כשחולי זאבת שנזקקו לתרופה שלהם התקשו למצוא אותה וכשאדם נטל בטעות טבליה בעלת שם דומה וכתוצאה מכך מת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר ולדימיר זאב זלנסקו גילה ששילוב של תרופה למלריה עם הידרוכלורוקווין ותרופות נוספות מביא להקלה בתסמינים של הקורונה. כשהבין שיתכן שיש בידיו הישג משמעותי הוא רצה להגיע איתו כמה שיותר גבוה – וכתב לבית הלבן. אנשי הנשיא אכן התעניינו כעבור כמה זמן ופנו אליו. כמה מדינות בעולם אכן בוחנות שימוש בהידרוכלורוקווין, בהן גם ישראל.

אבל נגד זלנסקו נשמעת ביקורת רבה. נטען שלא מדובר בתרופה כמו שהוצג לציבור, ושהצגה שכזו יכולה להיות אפילו מסוכנת. דבר נוסף שנגרם הוא מחסור בתרופה המשמשת בדרך כלל חולי זאבת, שהתקשו להשיג אותה כעת. והגרוע מכל, באריזונה אדם מת אחרי ששמע שהתרופה יכולה לרפא את המחלה ונטל טבליה עם שם דומה – אלא שמדובר היה בחומר לניקוי אקווריומים.

"מעולם לא טענתי שמצאתי תרופה", אמר ד"ר זלנסקו בשיחה עם N12. "כל מה שעשיתי היה לדווח על ירידה דרמטית באשפוזים ובמקרי מוות". זלנסקו סיפר שדיבר גם עם שר הבריאות ליצמן על הממצאים שלו.

חשוב להדגיש – זו לא תרופה לקורונה, ואי אפשר לקחת אותה בלי להתייעץ עם רופא. ד"ר זלנסקו על כל פנים טוען שהסיכון שלקח באופן שבו הפיץ את המסר – יהיה שווה את זה.