סטודנטית מאיטליה נתקעה לבדה בספרד לאחר שהקורונה הכתה וסגרה את האוניברסיטה בה למדה. היא ניסתה להשיג טיסה לשוב לביתה בעיירה מונטבלו, אך נותרה חסרת אונים במדריד בעקבות ההגבלות שהוטלו במדינה. נהג מונית צעיר שהכירה עשה בשבילה את הלא ייאמן – הסיע אותה בחינם 1,500 קילומטר עד ביתה באיטליה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קולאלטו החלה ללמוד באוניברסיטה בעיר בילבאו שבספרד בחודש פברואר, כחלק מתוכנית חילופי סטודנטים. לאחר התפרצות נגיף הקורונה היא החליטה להישאר בספרד ולעקוב אחר התפתחות האירועים. באמצע חודש מרץ האוניברסיטה נסגרה, השיעורים החלו להיות מקוונים והיא הבינה שזה יהיה יותר הגיוני עבורה לשוב לאיטליה. "הייתי לבד לגמרי, גם שתי השותפות הספרדיות שלי עזבו", סיפרה.

בשל ההגבלות שהוטלו בספרד, היא התקשתה למצוא דרך לחזור לביתה ובילתה שעות בחיפוש טיסה באינטרנט ובשיחות טלפון עם השגרירות האיטלקית. היא הצליחה לבסוף לקנות כרטיס טיסה ממדריד לפריז, משם לרומא ולבסוף לונציה. כשהגיעה לבסוף לעלות על הטיסה הראשונה ממדריד – צוות הטיסה לא נתן לה לעלות על הטיסה בגלל ההנחיות החדשות.

"כעסתי והייתי מיואשת, ההורים שלי דאגו אבל לא יכלו לעשות דבר כדי לעזור לי. התקשרתי לשגרירות והם אמרו לי לשלוח בקשה בדואר אלקטרוני", תיארה קולאלטו. "כל המלונות במדריד היו סגורים, לא היה לי שום דרך גם לחזור לדירה שלי בבילבאו".

כבישים ריקים באיטליה
כבישים ריקים באיטליה | צילום: רויטרס

בשלב זה חברה שלה קישרה אותה לנהג מונית שהכירה, קאפה אמנטגי בן ה-22, שמתגורר במדריד. "הוא מיד אמר שהוא פנוי לאסוף אותי ולהסיע אותי ממדריד לבילבאו וחזרה, נסיעה של 9 שעות", אמרה. אולם, חוסר המזל שפקד אותה לא פסק והיא גילתה שהדירה שלה הושכרה כבר לאדם אחר.

אמנטגי אירח אותה בבית משפחתו באותו הלילה. היא סיפרה: "הוריו ואחיותיו אירחו אותי כמו משפחה, אני לעולם לא אשכח את האדיבות שלהם".

למחרת בבוקר הם חשבו יחד על רעיון – לנסוע עד לגבול האיטלקי כדי שקולאלטו תוכל לשוב לביתה. "התקשרנו לרשויות ולמרבה הפלא קיבלנו את כל האישורים הנחוצים. אני קיבלתי אישור מיוחד לנסוע בכבישים כדי לשוב הביתה, והוא קיבלת אישור כי זה היה חלק מעבודתו", אמרה.

"ההורים שלי בכו משמחה, לעולם לא אשכח את זה"

ב-10 באפריל בשעה 08:00 בבוקר, לאחר 12 שעות נסיעה משותפת, השניים סוף סוף חצו את הגבול, נסעו דרך צרפת והגיעו לעיירה מונטבלו בצפון איטליה. לדבריה, בשני צידי הגבול עמדו שוטרים, אך איש לא תיחקר אותם.

"התעקשתי לשלם לו, אבל הוא אמר שהוא לא רוצה לנצל אותי ושהוא רואה שאני נמצאת מצב בעייתי. הוא דרש שלא אדאג בנוגע לכסף", סיפרה קולאלטו. היא הוסיפה כי הוא רק ביקש ממנה החזר עלויות על האיסוף שלה משדה התעופה במדריד.

קורונה במדריד
סגר בספרד, ארכיון | צילום: AP

כשהגיעו לבית משפחתה במונטאבלו, הייתה שם התרגשות של ממש. "ההורים שלי בכו משמחה", היא סיפרה. היא הזמינה אותו להישאר ללון בבית המשפחה באותו ערב ולשוב לספרד למחרת. המשפחה נתנה לו במתנה סלסלת שי עם מטעמים מהאזור, יין, גראפה ושוקולדים.

"לעולם לא אשכח את זה, הייתי זרה מוחלטת עבורו", היא אמרה. קולאלטו סיפרה כי אמנטגי נהג עבורה מרחק של 3,000 קילומטרים - ממדריד למונטאבלו וחזרה. "המגפה יכולה גם להוציא את הטוב מאנשים", סיכמה.