כשבישראל כבר מתחילים לחזור לשגרה במהלך השבועות האחרונים, בארה"ב נערכים לתקופה ארוכה ומאתגרת הרבה יותר, שבה תצטרך הקהילה היהודית שבארה"ב להמציא את עצמה מחדש. אחרי שנים ארוכות שבהן התרגלו חלק מהתושבים היהודים להיפגש באירועים ובכנסים גדולים כדבר שבשגרה, נגיף הקורונה הביא איתו שגרת חיים חדשה – שלא הייתה מוכרת לחברי הקהילה היהודית עד כה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקורונה הביאה את אנשי הקהילה למצוא פתרונות יצירתיים, שבעזרתם יצליחו האנשים לשמור על קשר גם בעת הזו. "זה נתן אנרגיה עצומה לכלל הקהילה", סיפרו בני זוג שבחרו להתחתן "בחתונה ניידת" שעברה בין כל בני משפחתם וחברי הקהילה. "הם אולי יצאו בשבילנו, אבל אנחנו רק רצינו לתת לאנשים סיבה להיות שמחים בעת הזאת".

למרות השמחה שמביאות החתונות הניידות שהופכות ליותר ויותר נהוגות בארה"ב, חברי הקהילה היהודית החלו לערוך הלוויות באופן דומה – שבו הרכב עם הנפטר עובר בין חברי הקהילה על מנת שיחלקו לו כבוד אחרון. "זה מאוד קשה ומאוד מאתגר", סיפרה אחת מחברות הקהילה היהודית בברוקלין. "משמעות של חיים יהודיים היא להיות יחד - בתפילות, בחתונות ובלוויות".

בנוסף, הושק שירות טלפוני חדש שבעזרתו יוכלו חברי הקהילה היהודית להיפרד מיקיריהם שחולים בקורונה, אותם אסור להם לראות. "אנשים שיקירם מאושפז בבית החולים יוכלו להתקשר לקו החם ולהשמיע תפילות בקול רם ליד קרובם", סיפר מאיר ברגר, עובד של חברא קדישא בארה"ב. 

ועדיין, אין לדעת כיצד ישפיע השינוי המשמעותי בחיי הקהילה על חייהם של היהודים בארה"ב, אם זוהי רק תקופה שתחלוף, או שככל שהזמן יעבור נתחיל לראות עוד ועוד יהודים עולים מארה"ב לישראל - בתקווה למצוא עתיד ורוד יותר.