במקביל לתוכניות היציאה – המספרים ממשיכים לעלות: במהלך הלילה (בין שישי לשבת), מניין האנשים שנדבקו בקורונה ברחבי העולם חצה את ה-4 מיליון. במקביל, הנשיא טראמפ אמר באירוע עם מחוקקים רפובליקנים ש"המגפה תעלם – גם ללא מציאת חיסון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במקביל לעלייה במניין הנדבקים, גם גרף המבריאים עולה באופן מתמיד והגיע כבר ליותר מ-1.3 מיליון. מספר מקרי המוות בעולם עבר במהלך הלילה את ה-270 אלף. העלייה המדאיגה ביותר במניין הנדבקים היא ברוסיה, שם במשך 6 ימים ברציפות המספר עולה על 10,000 בני אדם שנדבקים.

בעקבות קצב ההדבקה הגבוה, הנשיא פוטין החליט להגביל את האירועים לציון 75 שנה לניצחון הצבא האדום ובעלות הברית על גרמניה הנאצית, ומרבית הטקסים והמפגנים בוטלו או נדחו.

בתוך כך, כשפעם נוספת, אשת צוות בכירה בבית הלבן, הפעם בלשכת סגן הנשיא – נדבקה בנגיף, הנשיא טראמפ סיפק עוד אמירה שנויה במחלוקת, כשטען שייתכן שהמגפה תעלם גם מבלי שיימצא לה חיסון.

במקביל, טראמפ עדכן הערכת המתים הצפויה בארצות הברית וטען שכרגע היא עומדת על 95 אלף בני אדם. בארצות הברית סיכמו שבוע קשה בו גילו ששיעור האבטלה במדינה עלה ב-3.5% ועומד כעת על 14.7% כשיותר מ-20 מיליון אמריקנים איבדו את עבודתם רק בחודש אפריל.