הסנאט האמריקני אישר הלילה (בין שלישי לרביעי) תכנית סיוע בשווי של כ-500 מיליארד דולר לעסקים הקטנים ובתי החולים. מוקדם יותר, ראש המרכז לבקרת מחלות זיהומיות בארה"ב (CDC) הזהיר כי נגיף הקורונה עשוי להתפרץ בארה"ב בחורף הבא - והתפרצותו עלולה להיות קשה יותר מזו הנוכחית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסנאט העביר הלילה תכנית סיוע על סך כ-500 מיליארד דולרים, המיועדים לעסקים הקטנים ובתי החולים בארה"ב. ההחלטה התקבלה פה אחד ועתידה לתת מרווח נשימה לבעלי העסקים הקטנים ולבתי החולים בהתמודדות עם המשבר הכלכלי לו גרמה התפשטות נגיף הקורונה.

מוקדם יותר הלילה, הצהיר ראש המרכז לבקרת מחלות זיהומיות בארה"ב (CDC), שצפויה התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה במהלך החורף הבא – שעתידה להיות קשה יותר מההתפרצות הנוכחית. זאת, בגלל העומס הרב על מערכת הבריאות האמריקנית ובתי החולים, והשפעת שעתידה להתפרץ במקביל.

במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה הלילה, הבטיח הנשיא טראמפ כי מדיניות עצירת ההגירה בארצות הברית תימשך לתקופה של 60 יום, בטענה שמהלך זה נועד "להגן על העובדים האמריקניים". טראמפ הוסיף ואמר שבסוף התקופה תישקל האפשרות להאריך את מדיניות איסור ההגירה - בהתאם למצב בשטח.

הנשיא האמריקני שוחח הלילה גם עם מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואמו, איתו היו לו חילוקי דעות בתקופה האחרונה סביב ניהול המשבר. בשיחתם, הבטיח הנשיא האמריקני שיעשה מאמצים על מנת לאשר העברת סיוע כספי למדינות ארה"ב בסבב החקיקה הבא. בנוסף, טראמפ התחייב בפני המושל שיעשה כל שביכולתו על מנת לספק חומרים כימיים ליצרני בדיקות הקורונה - שבאמצעותם יוכלו להמשיך ולייצר בדיקות לאיתור הנגיף.