על פי כלי התקשורת בספרד, שמצטטים מקורות אנונימיים ביחידה המשטרתית נגד טרור, נטען כי גבר ממוצא מרוקאי שנעצר ביום שישי ה-8 במאי תכנן לפגוע באוהדי הכדורגל באצטדיון קאמפ נואו עד שתוכניותיו סוכלו על ידי מגפת הקורונה - שהביאה להסגר ארצי ולביטול המשחק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח באתר החדשות הספרדי La Sexta, החשוד התכוון להשתמש ברחפן כדי לבצע פיגוע באצטדיון קאמפ נואו, אף על פי שהרשויות טרם מצאו לכך ראיות מובהקות. בהתאם להחלטת שופט, החשוד כלוא עד למשפטו באשמת קידום פעילות של ארגון המדינה האסלאמית והסתה לטרור. 

במשטרה הספרדית בודקים האם החשוד ניסה להשיג חומר נפץ או שמא התכוון לבצע פיגוע דקירה המוני או פיגוע רכב במקום. בדומה לרוב אירועי הספורט ברחבי העולם, הליגה הספרדית נדחתה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, מה שבסופו של דבר מנע מהחשוד לבצע את הפיגוע.

על פי הדיווחים, החשוד עקב באובססיביות אחר סרטונים קיצוניים שהופקו ושותפו על ידי ארגון דאע"ש. על פי הערכות, הוא נשבע אמונים למנהיג החדש של הארגון, אבו איברהים אל-האשמי, לאחר שעבר תהליך הקצנה באינטרנט בארבע השנים האחרונות - והיה קשר עם מרוקאי הנלחם למען דאע"ש בסוריה.

בידיעה נכתב כי החשוד הביע תמיכה בדאע"ש ברשתות החברתיות, הרבה לכתוב על שנאתו למערב, ונעצר כשהפר את הסגר במדינה. זאת, לאחר שהיה תחת מעקב משטרתי בחודשים האחרונים עקב פעילותו המקוונת.