עדכון נתונים שפורסם בהודו הבוקר (שבת) מראה כי מניין החולים בנגיף הקורונה עלה ל-85,940 בני אדם – ובכך עקפה המדינה בשיעור הנדבקים את סין – שבה התפרץ הנגיף. בינתיים, נשמעים קולות רבים הקוראים לראש הממשלה נרנדרה מודי לפתוח מחדש את הכלכלה בהודו בצל ההדבקה הרחבה – אך הוא צפוי להאריך את הסגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חרף מספר הנדבקים ברב, נראה שאחוז התמותה כתוצאה מהנגיף ברחבי הודו נשאר נמוך יחסית. על פי נתוני משרד הבריאות של הודו, 2,752 חולי קורונה מתו, לעומת 4,600 חולים שמתו בסין. גם במוקדי התפרצות נוספים ברחבי העולם – כמו ארצות הברית, בריטינה ואיטליה –  יש יותר מתים מאשר בהודו. במדינה אף מעודדים מקצב ההדבקה, שהואט בעת האחרונה.  

גורמים רשמיים בהודו טוענים כי רף התמותה הנמוך עשוי לנבוע מכך שרוב החולים היו א-סימפטומיים או שהיו להם תסמינים קלים בלבד. עוד הוסיפו כי ההנחיות המחמירות על הציבור, שנינתו בשלב מוקדם של התפשטות הקורונה במדינה, הן אלה שמנעו אסון גדול. "ברור שהמצב השתפר בגלל הסגר", אמר שר הבריאות ההודי הרש ורדהאן. "ניצלנו את התקופה הזו כדי להאיץ את המהלכים שלנו – כמו איתור חולים, מעקב אחריהם ובידודם", הוסיף.

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי
צפוי להאריך את הסגר ואת ההגבלות. ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי | צילום: חדשות 2

חלק מהבעייתיות בפתיחה מחדש של המשק בהודו נובע מכך ששליש מהחולים נמצאים במרכזים הכלכליים המשמעותיים ביותר של המדינה, בראשם מומביי ודלהי. בכך, משימתה של הממשלה להקל בהנחיות הופכת מורכבת יותר – מבלי לייצר עלייה מחודשת במספר הנדבקים. מחר צפויות לפוג תוקפן של הנחיות הסגר המלא בהודו – אך לפי שעה מסתמן שראש הממשלה מודי יאריך את ההגבלות, עם הקלה מסוימת.