גורמים במשטר הסיני סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס שעל פי דוח סיני פנימי סין עומדת בפני גל עוינות הולך וגובר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. על פי הדוח, הגל הזה אף  עלול להטות את היחסים עם ארה"ב ולהביא לכדי עימות של ממש בין המעצמות. במקביל, כלי התקשורת העולמיים מנסים בימים האחרונים להבין מה קרה למדענית סינית ידועה שעבדה במעבדות בעיר ווהאן ונעלמה לאחר שעלו דיווחים לפיהם ביקשה מקלט מדיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדוח שהוצג בראשית החודש שעבר על ידי משרד הביטחון הסיני מתריע בפני מנהיגי בייג'ינג ואנשי הנשיא שי כי הסנטימנט העולמי נגד סין הוא הגבוה ביותר מאז המהומות בכיכר טיינאנמן ב-1989. כתוצאה מכך, כך על פי הדוח, בייג'ינג ניצבת בפני גל של רגשות אנטי-סיניים שמובילה ארצות הברית ועליה להיות מוכנה לתרחיש הגרוע ביותר - עימות מזוין בין שתי המעצמות.

הדו"ח נערך על ידי המכון הסיני ליחסים בינלאומיים עכשוויים (CICIR), מרכז חשיבה המזוהה עם משרד הביטחון הלאומי, גוף המודיעין הבכיר בסין.

במקביל, התקשורת העולמית מנסה להבין בימים האחרונים מה קרה למדענית הידועה לשמצה בסין - שי ג'נגלי. המדענית שעבדה במעבדות בווהאן נעלמה ועל פי דיווחים במדיה החברתית ב-48 שעות האחרונות היא ניסתה לערוק מסין לארצות הברית.