יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גברייזוס, אמר הלילה (בין שני לשלישי), במהלך כנס של המועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם בבריטניה, כי בשעה זו ישנם 7-8 מועמדים מובילים למציאת חיסון נגד נגיף הקורונה. יו"ר הארגון לא נקב בשמם של אותם מועמדים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

טדרוס הוסיף כי המאמץ למציאת החיסון נמצא בעיצומו, זאת למרות התחזיות לפיהן חיסון נגד הקורונה יימצא רק תוך 12-18 חודשים.

גורם אחר בארגון הבריאות העולמי לא הצטרף לאופטימיות של היו"ר, והזהיר כי מדינות רבות נוהגות בצורה "עיוורת" בצעדים שהן נוקטות לפתיחת המשק. עוד הוסיף אותו גורם כי הכלכלות של אותן מדינות עלולות להיפגע מכך שהממשלות לא לוקחות בחשבון את התרחיש לפיו הקורונה תכה שנית.

ד"ר טרדרוס אבהנום טדרייסוס (צילום: רויטרס_)
יו"ר ארגון הבריאות העולמי | צילום: רויטרס_

ד"ר מיכאל ראיין, ראש ארגון החירום של ארגון הבריאות העולמי, טען כי העובדה שגרמניה ודרום קוריאה אימצו כלים שנועדו לעזור באיתור של אזרחים שנדבקו בנגיף, מספקת תקווה לכך שהן יוכלו לאתר ולעצור את ההתפשטות של הווירוס לפני שהיא תצא משליטה.

לצד הנתונים המעודדים, מספר מקרי המוות בארה"ב מנגיף הקורונה חצה את רף ה-80 אלף, והוא עומד כעת על 80,239 בני אדם. לפי אחד המודלים, מספר המתים שם עלול להגיע ל-137,000 בני אדם כבר בתחילת חודש אוגוסט - כך לפי דיווח ב-CNN.

דבר נוסף שעלול לעורר דאגה אצל החוקרים הוא העובדה שחולים רבים שהחלימו ונבדקו שוב התגלו כחולים. אמש פורסם במהדורה המרכזית כי תועדו כבר 40 מקרים כאלו בישראל. אמנם ההערכה היא שמדובר בחולים שמעולם לא החלימו מהנגיף, ולא בחולים שהחלימו ונדבקו שנית, אך זו אינה הערכה ודאית.