מנהיג חדש ואוהד ישראל - במקום קורבין: מפלגת הלייבור הבריטית בחרה היום (שבת) ברוב קולות יושב-ראש חדש במקומו של ג'רמי קורבין, שנחל תבוסה בבחירות האחרונות בבריטניה. בתפקיד יכהן קיר סטארמר, בן 57, שזכה בפער גדול בבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבחירות שנערכו היום הביס את שתי המועמדות האחרות שרצו מולו – וגרף יותר מ-56% תמיכה כבר בסבב הראשון של ההתמודדות, מה שהופך אותו ליושב הראש החדש של המפלגה, שבשנים האחרונות דבקה בה תמיד אנטי-ישראלית ואף אנטישמית, זאת עקב עמדותיו הקיצוניות של קורבין, שעמד בראשה עד שפרש בדצמבר האחרון.

סטארמר, עורך דין במקצועו, מכהן כחבר פרלמנט מאז מאי 2015, ונקרא על שמו של אחד ממייסדי מפלגת הלייבור, קיר הארדי. הוא שימש כשר לנושא היציאה מהאיחוד האירופי בממשלת הצללים של ג'רמי קורבין – ולאחר תבוסתו של האחרון בבחירות הכלליות, הכריז על כוונתו להתמודד לראשות המפלגה. 

הברכה הלא מוצלחת של מפלגת הלייבור (צילום: Sky News, חדשות)
ביטא עמדות קיצוניות נגד ישראל. מנהיג הלייבור הפורש קורבין | צילום: Sky News, חדשות

בניגוד לקודמו בתפקיד, סטארמר נחשב לאוהד ישראל - ואף נשוי ליהודייה. בריאיון ל"ג'ואיש כרוניקל" חשף סטארמר שהוא נוהג להשתתף בארוחות שבת לצד רעייתו ויקטוריה וחמיו, שעורך קידוש על פי כל כללי הטקס. סטארמר גם השתתף באירועי בר מצווה וחתונות יהודיות רבות שנערכו בבתי כנסת מרכזיים בלונדון - מה שגרם לו "להרגיש בבית". 

לסטארמר יש אפילו קרובי משפחה בתל אביב והוא ביטא בריאיון שנערך לאחרונה את מחוייבותו לישראל: "אם ההגדרה של להיות ציוני זה להאמין במדינת ישראל - אז במובן הזה, אני ציוני".