רעידת אדמה התרחשה היום (שבת) בעוצמה של 6.6 באי היווני כרתים, ובעומק של 17 ק"מ - כך על פי מידע שסיפקו המרכז הסיסמולוגי האירופי והסקר הגאולוגי של ארה"ב. על פי הדיווחים, הרעש, שהמוקד שלו היה באי היווני, הורגש גם ברחבי ישראל, ובמקומות נוספים כמו אלבניה. הפרטים נמצאים בבדיקה, אך בשלב זה טרם התקבלו דיווחים על נזק או על נפגעים באירוע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המרכז הסיסמולוגי האירופי דיווח על רעידת אדמה נוספת ביוון, כחצי שעה לאחר הרעידה המרכזית. הרעידה השנייה נמדדה בעוצמה של 5 - חלשה יותר מקודמתה. 

בפיקוד העורף התייחסו לרעש שמקורו באי היווני, ורעננו את ההנחיות באשר לאופן בו יש לנהוג בעת רעידת אדמה: "השוהים במבנה - אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד. השוהים בחוץ - יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל. הנוסעים ברכב - יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים".

לפני כחודש הורגשה רעידת אדמה קלה באזור אילת, בעוצמה של 4.2. מקור אותו הרעש היה בירדן. לפני כשלושה חודשים רעידת אדמה בעוצמת 3.8 הורגשה בצפון הארץ. מהמכון הגיאופיסי נמסר כי הרעש בצפון התרחש במרחק של 9 ק"מ דרום מערבית לטירת הכרמל.