מטוס סילון אווירובטי של חיל האוויר הקנדי התרסק הבוקר (ראשון) בלב שכונת מגורים בעיר קמלופס שבקנדה. זאת, בעת שהשתתף בטיסת ראווה שנועדה לעודד את התושבים בצל מגפת הקורונה. קצינת דוברות שהייתה על המטוס, ג'ניפר קייסי, נהרגה באירוע, הטייס נפצע קשה ושרפה פרצה באחד מהבתים שנפגעו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתיעוד מהאירוע נראה כי בעת שהמטוסים ביצעו מעבר נמוך מעל המסלול ("באז"), אחד מהם החל לבצע תרגיל בשם "ווינג אובר", המשלב נסיקה מהירה ופנייה חדה שמאלה. בשלב זה, כך על פי צילום הווידאו, הזדקרה כנף שמאל של המטוס שהתרסק, והוא נכנס למצב המכונה סחרור עמוק. מטרים ספורים לפני הפגיעה בקרקע נטשו שני הטייסים את המטוס‎.

חיל האוויר הקנדי כתב בטוויטר לאחר האירוע: "בלב כבד אנו מודיעים כי אשת צוות אוויר נהרגה, ואיש צוות נוסף סובל מפציעות קשות". ראש עיריית קמלופס אמר בעקבות האירוע: "התאונה זעזעה את כולנו עד עמקי נשמתנו". לפי שעה לא נשקפת סכנה לחייו של הפצוע, והמשטרה המקומית מסרה שנפתחה חקירה לבירור נסיבות ההתרסקות.

ג'ניפר קייסי (צילום: רויטרס)
אשת הצוות האווירי שנהרגה בקנדה, ג'ניפר קייסי | צילום: רויטרס

תושבת שמתגוררת באזור סיפרה ל"גרדיאן" הבריטי כי שמעה קול נפץ חזק וחשבה תחילה שמדובר בבום על קולי, אך כשיצאה מביתה ראתה שהמטוס התרסק על הקרקע. "נראה שהוא פגע בעיקר בכביש, אבל כתוצאה מהפיצוץ חלקיו עפו לכול עבר", סיפרה. "למעשה, חלק גדול נחת בחצר הבית שלי. לדברי השוטרים מדובר בכיסא המפלט".