הנסיך הבלגי יואכים נקנס על ידי הרשויות בספרד ביותר מ-10 אלפים אירו, לאחר שנחשף כי עבר על התקנות למאבק בקורונה במדינה כשהשתתף במסיבה פרטית אליה הגיע במיוחד מבריסל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הדיווחים בתקשורת הספרדית, הנסיך הבלגי - אחיינו של המלך פיליפ ועשירי בסדר הירושה של בית המלוכה - הגיע לספרד בסוף מאי. הוא טס למדריד ואז המשיך ברכבת לעיר קורדובה, שם חגג במסיבה פרטית ביחד עם 26 חברים נוספים. זאת, בעוד התקנות בספרד אינן מאפשרות התקהלות של יותר מ-15 בני אדם. בנוסף, הן קובעות כי יש לשהות בבידוד במשך שבועיים אחרי הכניסה למדינה.

"מתחרט עמוקות על מעשיי"

יומיים לאחר המסיבה אובחן הנסיך הצעיר (28) כחולה בקורונה. הרשויות באנדלוסיה קנסו אותו ב-10,400 אירו, ויש לו שבועיים לערער על הקנס. לא נראה כי הוא מתכוון לעשות זאת. הנסיך הביע את התנצלותו על המסיבה הלא-חוקית. "אני מתחרט עמוקות על מעשיי, ומקבל את ההשלכות שלהם", אמר בהודעה לעיתונות. נשיא מחוז אנדלוסיה ביקר בחריפות את התנהגותו, ואמר לתקשורת: "אסור שיחזור על התנהגות זו, במעשיו הוא סיכן לא רק את עצמו - אלא את החברה כולה".

יותר מ-27 אלף בני אדם מתו בספרד, אחת המדינות שנפגעו בצורה החמורה ביותר ממגיפת הקורונה. המדינה עדיין לא פותחת את גבולותיה לתושבי האיחוד האירופי, וממתינה ל-1 ביולי, בעוד מדינות אחרות כבר מאפשרות תנועה חופשית. הלימודים במדינה לא יתחדשו עד שנת הלימודים הבאה, שמתחילה בספטמבר.

הכתבה המקורית פורסמה בגלובס