ראש ממשלת ספרד פדרו סאנצ'ס אמר היום (שבת) כי המדינה תאשר כניסה של תיירים מהעולם החל מחודש יולי הקרוב. עוד הודיע סאנצ'ס כי הכדורגל הספרדי יוכל לשוב לפעילות כבר בעוד שבועיים, ב-8 ביוני. במקביל, נגיף הקורונה הולך ומתפשט באפריקה ובדרום אמריקה, ומביא למספר רב של מתים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ספרד הייתה בין המדינות האירופיות שהחמירו במיוחד בתנאי הסגר שהטילו על האזרחים, החל מ-14 במרץ. ב-12 במרץ יצאה ליגת הכדורגל לפגרה בשל התפשטות הקורונה במדינה, ולאחרונה החלו הקבוצות לשוב ולהתאמן. עד כה נדבקו בנגיף כ-250 אלף ספרדים, ויותר מ-28 אלף הלכו לעולמם.

קורונה במדריד
תושבת מדריד בזמן הסגר. ספרד נפגעה קשה, והחמירה בהגבלות | צילום: AP

"ספרד נקטה בצעדים שנדרשו ממנה, וכעת אופקים חדשים יכולים להיפתח לכולם", אמר סאנצ'ס בפנייה לאזרחים. "הגיע הזמן לשוב אל חלק גדול מהפעילויות היום יומיות שלנו".

מדינה נוספת שמראה סימנים של התאוששות אחרי שספגה מכה קשה היא אירן, שהודיעה על פתיחת כל המסעדות ובתי הקפה במדינה לפעילות ועל החזרת אנשי המגזר הציבורי לעבודתם. לדברי הנשיא האירני, חסן רוחאני, המסעדות ייפתחו אחרי העיד אל-פיטר - ביום רביעי הקרוב. עם זאת, עדיין יחול איסור על עישון נרגילה.

חשש מקורונה באירן
גם באירן מתחילים לחזור לשגרה | צילום: רויטרס

מנגד, בעוד שבאירופה המגפה דועכת - דרום אמריקה הופכת במהירות למוקד התחלואה המרכזי בעולם. בראש רשימת המדינות הנפגעות מהנגיף עומדת ברזיל שמונה כבר 334 אלף חולים וכ-21 אלף מתים. גם פרו סובלת מהתפשטות רחבה של הנגיף בשטחה, ומנתה עד כה 112 אלף חולים, ו-3,244 מתים. 

גם באפריקה מספר הנדבקים הולך ומאמיר. "מגפת הקורונה הגיעה היום לנקודת ציון משמעותית באפריקה, עם אבחונם של יותר מ-100 אלף חולים מאומתים", הודיעו היום בארגון הבריאות העולמי. "הנגיף הגיע בשלב זה לכול מדינה ביבשת". מספר האנשים שמתו מקורונה ברחבי אפריקה עומד כעת על 3,100.