נשיא ארצות הברית חתם אמש (חמישי) על צו נשיאותי המסיר את החסינות המשפטית מעל הרשתות החברתיות, ובכך חושף אותן לתביעות של משתמשים. טראמפ הגדיר את הרשתות החברתיות כ"שקולות למונופול" ותקף: "הבחירה של טוויטר לבצע בדיקת עובדות היא אקטיביזם פוליטי ולא ראויה". טראמפ הוסיף שיקדם חקיקה בקונגרס נגד הרשתות החברתיות, במקביל לחתימה על הצו. בתגובה, הצהירה טוויטר: "טראמפ ריאקציונרי ומונע משיקולים פוליטיים".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לצידו של הנשיא טראמפ עמד התובע הכללי ויליאם באר. בדבריו במסיבת העיתונאים חשף טראמפ כי הורה לבאר לקדם במדינות שונות חוקים נגד "ההתנהלות העסקית הבזויה" של חברות הרשתות החברתיות. טראמפ, בחתימתו על הצו הנשיאותי, הסיר את הגנה המשפטית לה זכו החברות. "ההחלטות שטוויטר מבצעת הן לערוך ולשים ברשימות שחורות", תקף. "אלה אג'נדות של עורכים".

טוויטר סימנה את ציוצי טראמפ כבעלי תוכן מטעה

הסכסוך של טראמפ עם הרשתות החברתיות החריף השבוע, כאשר הרשת החברתית טוויטר סימנה שני ציוצים של הנשיא כבעלי תוכן מטעה. בתגובה, האשים הנשיא את פלטפורמת המדיה החברתית בהתערבות בבחירות הקרובות לנשיאות ארה"ב ובפגיעה בחופש הביטוי.

 

טוויטר התמקדה בשניים מהציוצים של הנשיא טראמפ, שטענו כי הצבעה בדואר בבחירות תוביל להונאת בוחרים, והוסיפה הודעה שבה קראה למשתמשים לבדוק את העובדות בציוציו של הנשיא.

הציוצים סומנו בסימן קריאה ונוספה להם הודעה: "קרא את העובדות לגבי פתקי הצבעה בדואר", עם קישור לדף בדיקת עובדות שיצרה החברה, המכיל קישורים למאמרים חדשותיים בנושא. זמן קצר לאחר סימון הציוצים של טראמפ, כתב הנשיא בעמוד הטוויטר שלו כי החברה "מתערבת בבחירות לנשיאות 2020 וחונקת את חופש הביטוי", והוסיף כי לא יאפשר לכך לקרות.