סגן הנשיא לשעבר של ארצות הברית ג'ו ביידן, הבטיח הלילה (שישי) את מועמדותו לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית ויתמודד נגד הנשיא טראמפ בבחירות בנובמבר. "זה היה כבוד עבורי להתמודד לצד אחת הקבוצות המוכשרות ביותר של מתמודדים שהמפלגה הדמוקרטית ראתה אי פעם", אמר ביידן אתמול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ניתן להגיד שמועמדותו של ביידן מטעם המפלגה הדמוקרטית הייתה ידועה עוד מאפריל, אז פרש מהמירוץ יריבו העיקרי, סנטור ברני סנדרס. הלילה בכל אופן, הפכה מועמדותו למובטחת באופן רשמי. מועמד לנשיאות בארצות הברית זקוק לכל הפחות ל-1,991 צירים על מנת להבטיח את התמודדותו. ביידן חצה את הסף לאחר שתוצאות הפריימריז שנערכו השבוע ב-7 מדינות ומחוז אחד - נחשפו במהלך הלילה.

ג'ו ביידן ודונלד טראמפ
ייפגשו בבחירות בנובמבר, ביידן וטראמפ | צילום: רויטרס

לביידן הייתה התחלה איטית יחסית במירוץ והוא רשם את ניצחונו הראשון בפברואר. לאחר מכן, חלק מהמתמודדים המרכזיים במפלגה החלו לפרוש עוד לפני "יום שלישי הגדול" שנערך בחודש מרץ ובו זכה ביידן כמועמד המוביל. 

ביידן נותר אז מול סנדרס בלבד, המועמד שהוביל בשלבים הראשונים של המירוץ, והחל להדביק אותו. בסופו של דבר פרש סנדרס מהמירוץ לאחר שנגיף הקורונה החל להתפשט והפך את קמפיין הבחירות לבלתי אפשרי.

ביידן היה סגנו של הנשיא אובמה. הוא הבטיח כי הוא יבחר אישה שתתמודד כסגניתו, וברשימה נמצאות גם מספר נשים שחורות.

ג'ו ביידן קורא לקונגרס לפעול
צילום: רויטרס, חדשות

סגן הנשיא לשעבר אמר בחודש שעבר באירוע התרמה וירטואלי כי "סיפוח ישראלי יחנוק כל סיכוי לשלום". הוא הוסיף וטען כי צעדים חד צדדיים של כל אחד מהצדדים "יערערו" את הסיכויים לפיתרון של שתי מדינות".

"וושינגטון אינה יכולה לשמור על ישראל באופן מלא ללא שלום", אמר המועמד הדמוקרטי באירוע בו השתתפו יהודים התומכים במפלגה הדמוקרטית. "ישראל צריכה לחדול מאיומי הסיפוח, ולהפסיק את הבנייה בהתנחלויות מכיוון שהיא תגרום לחיסול כל תקווה לשלום".

ביידן הוסיף כי אם ייבחר, ​​יתמוך במלואו ב"חוק טיילור פורס", לפיו ארה"ב תפסיק את הסיוע לרשות הפלסטינית במידה ותמשיך בתשלום השכר למחבלים. עוד האשים ביידן את ההנהגה הישראלית והפלסטינית בכך שאינן פועלות בקידום המשא ומתן.