בתיעוד שרץ היום (שני) ברשתות החברתיות ניתן לראות כיצד חולי קורונה הודים מטופלים כשבאותו החדר יש גופות עטופות בשקיות שחורות. התיעוד הוא לא מכפר מרוחק במדינה אלא מתוך אחד מבתי החולים בלב העיר מומבאי שמונה 18 מיליון תושבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כשהצלם נכנס לחדר המטופלים בבית החולים סיון במומבאי ניתן לראות כעשרה חולי קורונה שוכבים במיטות כשבמקביל, במיטות שעל ידם, מונחות גופות של חולים שכבר מתו. האדם שצילם את הסרטון ככל הנראה עשה זאת בחשאיות משום שלא ניתן לראות את פניו או את ההתרחשות באופן גלוי. 

על פי דיווחים, רוב המטופלים שמגיעים לבית החולים הזה במומבאי הם תושבי שכונת העוני דראבי, שכונה שנרשמה בה התפרצות מסויימת של הקורונה עם 50 מאובחנים חדשים ביום חמישי האחרון.

דיקן בית החולים, ד"ר פראמוד אינגייל, אישר את מהימנותו של הסרטון והסביר: "בני המשפחות של המתים לא מוכנים לקחת את הגופות. בדרך כלל הקרובים דואגים לגופה ברגע שהאדם מת אולם כעת בזמן הקורונה אף אחד לא בא לקחת אותן". 

 מספר חולי הקורונה במדינה בה מתגוררים 1.3 מיליארד בני אדם ממשיך לעלות וביום חמישי האחרון חצה את ה-50 אלף, זאת על אף הסגר הנוקשה שהוטל. מספר המתים אמנם עלה היום ב-89 לסה"כ 1,783, אך המספרים האלו עדיין נמוכים משמעותית ממדינות אחרות כמו ארה"ב ומדינות אירופה.

ד"ר אינגייל הסביר עוד כי אין להם מספיק מקום כדי לאחסן את הגופות בחדר המתים. בעוד התכולה של חדר המתים יכולה לעמוד על 60 גופות בסה"כ עם 15 מקומות מיועדים לחולי קורונה, אין מספיק מקום לכל המתים.

דבנדרה פאנאביס, אחד משריה הקודמים של מדינת מהרשטרה בה נמצאת מומבאי, אמר כי התקרית בבית החולים היא "רצינית ומזעזעת. אנשים חיים ששוכבים לצד גופות זה פשוט לא אנושי".