בדומה למדינות רבות באירופה, גם בספרד, שהוכתה קשה ממגפת הקורונה, מתחילים לעבוד על היום שאחרי הנגיף. בינתיים בחופים במדינה, אליהם נוהרים מאות אלפי תיירים מדי שנה, הודיעו על ההגבלות שיוטלו בקיץ הקרוב, בין היתר חופים שהכניסה אליהם תתאפשר רק לאחר שיוזמנו מקומות מראש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הקיץ הזה יהיה מאוד שונה", סיפר ראש עיריית קנט ד'אן ברנגר, היושבת סמוך לחופי הים התיכון. בעיר החליטו להגביל את הכניסה לחוף ל-5,000 בכל פעם, וכדי להיכנס יהיה צורך להזמין מקום באפליקציה של העירייה.

בעירייה גם החליטו לחלק את החוף לאזורים אישיים כך שהמתרחצים יהיו במרחק של 2 מטרים אחד מהשני בכל זמן.  על פי ראש העיר, המבקרים בחוף יוכלו אף לבחור את המקום המסוים בו ישבו: "ממש כמו כשקונים כרטיסים לבית הקולנוע".  

גם בעיר גליציה, הממוקמת בסמוך לגבול עם פורטוגל מתכוננים לעונת הקיץ. בחופי העיר מתכוננים גם כן לחלק את האזור למקומות אישיים – הפעם בעזרת בולי עץ שיסמנו את המתחמים. המטרה בעיר היא להגיע ל-75% מהתפוסה המקורית בחופים בימי הקיץ.

"תיירות היא 80% מהכלכלה שלנו", סיפר ראש העיר גליציה, עיר חוף היושבת סמוך לאוקיינוס האטלנטי. "אנחנו חייבים למצוא פתרונות כדי שהאנשים שמגיעים לחופים שלנו ירגישו בטוחים מבחינה בריאותית".