במסגרת הניסיונות להשיב ארצה את הישראלים מאוסטרליה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, טיסה של אל על ועליה 180 ישראלים, המריאה היום (חמישי) ממלבורן לישראל. משך הטיסה יהיה כ-17 שעות ו-40 דקות לכיוון ומדובר בטיסה הארוכה ביותר שביצעה החברה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבועות האחרונים ביצעו חברות התעופה הישראליות אל על, ישראל וארקיע עשרות טיסות חילוץ לבקשת משרד החוץ לכל רחבי העולם, במטרה להחזיר ישראלים לארץ.

יסדר פגישה עם השר. כץ
ישראל כ"ץ | צילום:"אנחנו עובדים יום ולילה לסייע לכל ישראלי בעולם לחזור לארץ ולא ננוח עד שנצליח לאפשר לכולם לחזור", אמר שר החוץ ישראל כ"ץ. "תקופה כזו של משבר עולמי בשל מגפת הקורונה מקשה על ההגעה לארץ, אבל הנחתי את עובדי משרד החוץ לעשות ככל שנדרש לסייע לכל מי שמבקש לחזור לארץ".

צוות טיסת אל על בדרכו ללימה
צוות טיסת אל על בדרכו ללימה | צילום: סיון פרג'

עד הוסיף שר החוץ: "אני מודה לחברת אל על על התגייסותה למשימה הלאומית הזו. ישראל היא המקום הבטוח ביותר בעולם לישראלים בתקופה קשה זו".

מלבד אוסטרליה, בשבוע שעבר יצאה רכבת אווירית להשבת הישראלים הנמצאים במדינות שונות בעולם. המגמה בעולם ברורה - חלק מהמדינות כבר סגרו את שעריהן לכניסה וליציאה, ומשרד החוץ הפעיל את חברת אל על לטיפול בנושא ולהחזרת המטיילים לארץ. היעדים שמהן תצאנה הטיסות: קולומביה, קוסטה ריקה, אוסטרליה, הודו, ברזיל ופולין.