91 אנשים שהחלימו כבר מנגיף הקורונה אובחנו שוב כחולים - כך דיווחו היום (שישי) גורמים רשמיים במדינה, לאחר שבתחילת השבוע דווח על 51 מקרים חדשים בלבד של הידבקות. החדשות הללו גורמות לדאגה מסוימת בעולם, שכן אסטרטגיית היציאה מהמשבר של מדינות רבות מסתמכת על כך שאנשים שנדבקו פעם אחת לא יכולים להיבדק פעם נוספת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורמים רשמיים במשרד הבריאות בדרום קוריאה אמרו כי בשלב זה נערכות חקירות אפידמיולוגיות למקרים החדשים-ישנים, ועדיין לא ברור מה גורם לתופעה. "המספר רק ילך ויעלה, 91 זה רק ההתחלה" אמר קים וו ג'ו, פרופסור למחלות זיהומיות בבית חולים במדינה.

עם זאת לדברי הרופא הבכיר, ייתכן שלא מדובר בהתפרצות מחודשת של המחלה: "סביר יותר שמדובר בהתעוררות מחדש של הנגיף מאשר שמישהו נדבק פעם נוספת. כמו כן, יכול להיות שתוצאות הבדיקה הראשונה של החולים הייתה שגויה, או שמדובר בשאריות לא מסוכנות ולא מדבקות של הנגיף בגופו של האדם".

בדרום קוריאה הבריאו כמעט 7,000 אנשים מנגיף הקורונה. היום דווחו במדינה על 27 מקרי הידבקות חדשים, הנתון הנמוך ביותר מאז התפרצות המגפה לשיא בסוף חודש פברואר עם 900 מקרים חדשים מדי יום. בסך הכל נדבקו במדינה 10,450 אנשים ו-211 מקרי מוות נרשמו.