מפקד כוח קודס האירני קאסם סולימאני חוסל בידי כוחות צבא אמריקנים כבר לפני כחצי שנה – וכעת מגיע צעד תגובה מנהלתי מצד משמרות המהפכה. לדברי התובע הכללי של טהרן, צו מעצר הוצא נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונגד עוד 35 נוספים שהיו מעורבים, לכאורה, בהריגתו של הגנרל. ארה"ב: "פרופגנדה זולה שאינה נלקחת ברצינות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האירנים הוציאו את הצו לשורה של בכירים אמריקנים, ואף ביקשו את עזרת האינטרפול, ארגון השיטור הבינלאומי, באכיפת הצו ובביצועו. "טראמפ יועמד לדין לאחר סיום כהונתו", הכריז עלי אלקאסימר, התובע הכללי האירני. 

 

בריאן הוק, שליח ארצות הברית לענייני אירן שהשתתף בשיחות בריאד, התייחס לצו שאירן הוציאה נגד נשיא ארה"ב טראמפ ואמר: "פרופגנדה זולה שאינה נלקחת ברצינות". ברשת BBC בשפה הפרסית דיווחו שלא התקבלה באינטרפול כל תביעה רשמית מצד אירן נגד דונלד טראמפ.

ב-3 בינואר חיל האוויר האמריקני חיסל את מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה הגנרל קאסם סולימאני. לפי דיווח שעלה באותם ימים ברשת "פוקס ניוז", הכוחות נסעו במרחק של כ-800 מטרים משיירתו של סולימאני, והגיעו אליו לאחר שכטב"ם של חיל האוויר שיגר כמה טילים לעבר רכבי השטח של הגנרל ופמלייתו.

קאסם סולימאני, מפקד כח קודס
הגנרל האירני קאסם סולימאני, שחוסל בינואר האחרון | צילום: BBC

נשיא ארצות הברית טראמפ חשף בריאיון בסמוך לאירוע כי הסיבה למהלך הייתה ניסיון אירני לפגוע בשגרירויות אמריקניות ב-4 יעדים שונים ברחבי העולם, ביניהן שגרירות ארצות הברית בבגדד.