רשת "סקיי ניוז" הבריטית חשפה הלילה (בין שבת לראשון) קטעים מנאומה של המלכה אליזבת לאומה הבריטית, שפרסם ארמון בקינגהאם. המלכה צפויה לנאום היום בשעה 22:00 (שעון ישראל), בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. אליזבת בת ה-93 הקליטה את הנאום בטירת ווינדזור, ומלבדה היה בחדר רק הצלם, שצויד במסכה וכפפות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בנאום נדיר של המלכה, החמישי במספר, ובמהלכו היא תבקש מהעם הבריטי לשמור על ערבות הדדית כדי שלאחר המשבר היא תוכל להתגאות באופן שבו התמודדו עם המצב: "מקווה שמי שיבוא אחרינו יאמר שהדור הזה של הבריטים היה חזק כמו מי שהיה לפניו".

במהלך הנאום תקרא אליזבת לעם הבריטי לגלות נחישות ולהתמודד עם האתגר שהמשבר מציב בפניו. בנוסף, המלכה תודה לצוותים הרפואיים שעומדים בחזית המאבק בנגיף. מלבד הצוותים הרפואיים, המלכה תודה גם לציבור ששומר על ההנחיות ונשאר בבית.  

הנסיך צ'ארלס
הנסיך צ'ארלס | צילום: רויטרס

עוד תדבר המלכה על כך שהזמנים הופכים להיות מאתגרים, ותוסיף כי מדובר ב"תקופה שמשבשת את החיים במדינה". המלכה תזכיר בנאומה שכחלק משיבוש החיים הקורונה הביאה לקשיים כלכליים עבור רבים בבריטניה.

הנאום מגיע על רקע העובדה שמניין המתים בבריטניה ממשיך לטפס במהירות, ולפי הפרסומים האחרונים הגיע ל-4,313 בני אדם. נוסף על כך, בשבוע שעבר פורסם כי בנה של המלכה, הנסיך צ'ארלס, חלה בנגיף ושהה בבידוד בייתי.