ביקור מעורר מחלוקת אתמול (בין חמישי לשישי) של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ במדינת מישיגן: הנשיא הגיע למפעל חברת המכוניות פורד, המייצרת בחודש האחרון מכונות הנשמה וציוד מגן, ועל אף ההוראה המחייבת עטיית מסכה בתחומי המפעל, נראה הנשיא ללא אחת כזו. כשוחח עם העיתונאים ונשאל מדוע הוא מסרב לפעול על פי ההנחיות הוא השיב: "הייתה לי אחת מקודם. חבשתי אותה מאחורה לא רציתי לתת לתקשורת את התענוג לראות אותי עם מסכה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כחלק מהניסיונות לחזור לשגרה הגדירו במדינת מישיגן מספר הנחיות שיסייעו למנוע את התפשטות המגפה, בהן עטיית מסכה. למרות ההנחיות, הנשיא בן ה-73 התעקש לא לכבוש אחת כזו. "למרות שנציגים מטעם החברה ביקשו מטראמפ לכבוש את המסכה - זה תלוי אך ורק בו", אמר ביל פורד, יו"ר החברה. כשהנשיא נשאל אם הסיבה שהוא ללא מסכה היא כי הוא חושש מאיך יצטלם השיב הנשיא טראמפ: האמת, אני חושב שאני נראה הרבה יותר טוב עם מסכה".

 President Trump on not wearing a mask: "I think it sets an example both ways." pic.twitter.com/a03Y5AF8rO

לפני ביקורו של הנשיא, התובעת הכללית של מישיגן אמר כי אי עטית מסכה מהווה עבירה על החוק במדינה והוסיפה: "עם הנשיא טראמפ לא יעמוד בכללים - נאמר לו שהוא לא יוכל להגיע לביקור נוסף וביתר המפעלים במדינה". עוד אמרה התובעת כי אם המפעל לא אכף את ההנחיה הוא צפוי לשלם על כך.

טראמפ לא נשאר חייב, ואת תגובתו, כתב כמובן בחשבון הטוויטר שלו: "התובעת הכללית של משיגן לא עושה כלום, רק מאיימת באגרסיביות. העובדה שהייתי בלי מסיכה היא כי בדקתי מפעל בו היו מאווררים". הנשיא טראמפ טען כי אם התובע יעניש את המפעל בגלל שהוא לא היה עם מסכה זה עלול לגרום לחברה לעזוב את מישיגן. "לא פלא שחברות רכב עזבו את מישיגן עד שאני הגעתי", אמר.

הנשיא טראמפ עם מסכת פנים (צילום: רויטרס_)
"אני באמת חושב שאני נראה טוב יותר עם מסכה" | צילום: רויטרס_

"התובעת של מישיגן, דנה נסל, לא צריכה להוציא את כעסה וטיפשותה על פורד", אמר הנשיא. "פורד עלולים לכעוס ולהעביר את המפעל שלהם למקום אחר – כמו עסקים רבים והרבה חברות שעזבו עד שבאתי והבאתי עסקים חדשים למישיגן – ומקומות תעסוקה".