לינדה טריפ, מי שחשפה את פרשיית 'מוניקה לווינסקי' והרומן שניהלה עם הנשיא האמריקני לשעבר, נפטרה אמש (רביעי) ממחלת הסרטן כשבעלה ובתה מלווים אותה ברגעיה האחרונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טריפ, שהקלטת שיחותיה עם מוניקה לווינסקי כמעט והביאו להתמוטטות נשיאותו של קלינטון, אובחנה לפני פחות משבוע כחולת סרטן בלבלב, לאחר שהתפנתה לבית החולים בעקבות כאבי בטן מהם סבלה. "הלב שלי נשבר", סיפרה חברתה הקרובה של טריפ, דיאן ספרידבורי. "אבל אני שמחה שהיא הייתה שלווה, היא נפטרה עם חיוך על הפנים".

חשיפת פרשיית הרומן על ידי טריפ התרחשה לאחר שהחליטה להקליט את שיחותיה עם מוניקה לווינסקי, בזמן ששתיהן עבדו בבית הלבן. לווינסקי וטריפ החלו לנהל שיחות בהן דיברו על הרומן שנרקם בינה לבין הנשיא קלינטון – זאת כאשר טריפ מקליטה את לווינסקי ללא ידיעתה.

מוניקה לווינסקי וביל קלינטון (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
הנשיא לשעבר ביל קלינטון עם מוניקה לווינסקי | צילום: אימג'בנק/GettyImages

פרסומי ההקלטות על ידי טריפ הובילו לעמידתה מול אישומים חמורים בגין הקלטתה של לווינסקי שלא כדין, ומסירת אותן ההקלטות לכלי התקשורת. באותם הימים, לווינסקי התבטאה בחריפות נגד בגידתה של טריפ ואף טענה בבית המשפט שהיא "שונאת את לינדה טריפ".

עם זאת, לאחר החשיפה בדבר מצבה של טריפ, במהלך השבוע האחרון הידרדר מצבה. לווינסקי החליטה להשאיר את המשקעים מאחור ואיחלה לטריפ רפואה שלמה: "העבר לא משנה", אמרה לווינסקי. "אני מאחלת לה רפואה שלמה, קשה לי לדמיין מה עובר על המשפחה ברגעים אלו".

טריפ השאירה אחריה בעל, שני ילדים ושבעה נכדים. טקס ההלוויה לא יתקיים בצל התפשטות נגיף הקורונה – אך עם זאת, טקס לזכרה צפוי להיערך בהמשך.