העימות המדיני מתחדש: הליגה הערבית פרסמה היום (חמישי) גינוי לישראל על התוכנית לספח חלקים מן הגדה המערבית. בהודעת שרי החוץ של מדינות ערב הצעד מוגדר כ"פשע מלחמה חדש" נגד הפלסטינים מצד ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר – אחרי החתימה על ההסכם הקואליציוני – חזר לשולחן נושא החלת הריבונות על יישובי יו"ש ובקעת הירדן. ראש הממשלה נתניהו אמר השבוע כי הוא משוכנע שהנשיא טראמפ יעמוד בהתחייבות שלו להחיל את הריבונות על כל היישובים.

על פי ההסכם בין נתניהו לגנץ, הבאת הריבונות לאישור הכנסת תתאפשר כבר מ-1 ביולי. "לאחר שיתקיימו דיון והתייעצות בין ראש הממשלה לראש הממשלה החלופי בעקרונות המפורטים מעלה, ראש הממשלה יוכל להביא את ההסכמה שתושג עם ארה"ב בעניין החלת הריבונות החל מיום 1.7.2020 לדיון בקבינט ובממשלה ולאישור בממשלה ו/או בכנסת", נכתב.

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפיאו התייחס בשבוע שעבר להסכם הקואליציוני בין נתניהו לגנץ והבהיר "סיפוח יהודה ושומרון - החלטה של ישראל". בתשובה לשאלתה של כתבת חדשות 12 אמר כי "אנחנו מרוצים שיש כעת ממשלה בישראל. למדנו את פרטי ההסכם ונרצה לעבוד ביחד שני המנהיגים". פומפיאו אמר עוד כי הממשל האמריקני שמח שלא יהיה סיבוב בחירות רביעי: "זאת תוצאה טובה לישראל ולאזור".