נאדיה בת ה-4 מגן החיות ברונקס, מסוג טיגריס מלאי, אובחנה היום (ראשון) כחולה בקורונה – והפכה למקרה הראשון של בעל חיים שנדבק בנגיף בארה"ב – וגם הנמר הראשון בעולם. בעקבות הבדיקה החיובית שלה, אותרו 6 בעלי חיים נוספים שחלו - 3 נמרים ו-3 אריות. בגן החיות מעריכים כי נדבקו מעובד במקום, וצופים לכולם החלמה מהירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נאדיה, אחותה אסול, 2 טיגריסים נוספים ו-3 אריות אפריקניים פיתחו שיעול יבש – כולם בעלי חיים בגן החיות, ועל פי הערכות נדבקו מעובד במקום. הנמרה החלה להראות סימפטומים של המחלה ב-27 במרץ, ובגן החיות, שסגור למבקרים עוד מ-16 במרץ - ממהרים להרגיע: "כל בעלי החיים צפויים להחלים".

הנמרים בגן החיות בניו יורק
הנמרים בגן החיות בניו יורק | צילום: סוכנויות הידיעות

"בדקנו את הטיגריסית מתוך משנה זהירות, המטרה היא לתרום למחקר העולמי המתמשך של נגיף הקורונה", אמר ד"ר פול קאל, הווטרינר הראשי בגן החיות. הממצא מעלה שאלות חדשות לגבי העברת הנגיף בקרב בעלי חיים, שכן זהו המקרה הראשון של הדבקת חיות בארה"ב.

נאדיה, הטיגריסית שנדבקה בקורונה:

"נכון לרגע זה אין שום הוכחות שבעלי חיים יכולים להדביק בני אדם בנגיף, או שהם יכולים להוות מוקד התפרצות בארה"ב", הסבירה ד"ר ג'יין רוני, וטרינרית.

עם זאת, בחודשים האחרונים נשמעו דיווחים על מספר מצומצם של חיות מחמד מחוץ לארה"ב שנדבקו בנגיף, לאחר שבאו במגע עם בני אדם - ביניהם גם כלב בהונג קונג. הרשויות בסין טענו כי חיות מחמד לא יכולות להעביר את הנגיף לבני אדם, אולם יכולות להידבק בעקבות מגע איתם.