"הנוסעים היו מודעים לסכנה שכרוכה בטיסה": כך נכתב במסמכים שהגיש לבית המשפט אחיו של הטייס שנהרג בהתרסקות המסוק שבו נכחו גם שחקן הכדורסל קובי בראיינט, בתו ו-7 נוסעים נוספים. במסמכים שהוגשו לבית המשפט בתגובה לתביעתה של אלמנתו של בראיינט, וונסה, כתב אחיו של הטייס כי ההתרסקות נגרמה גם בגלל רשלנותו של בראיינט עצמו ושאר הנוסעים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

וונסה בראיינט הגישה תביעה כנגד הטייס ברג' זובאיאן שנהרג אף הוא בהתרסקות המסוק, בנוגע לאחריותו בגרימת התאונה. אך בתשובה של יורשו של הטייס, אחיו, נטען כי "הנזקים שנגרמו לנוסעים קרו באשמתם הישירה ובשל רשלנותם המלאה ו/או החלקית". 

עוד נכתב במסמך כי "רשלנותם הזו היא הגורם העיקרי לנזקים שנגרמו לנוסעים. הם היו מודעים לסכנות שהיו כרוכות ביציאה לטיסה הזו". הטייס לא היה יכול לשלוט במעשים של הנוסעים, טען האח, וברשלנות שבה הם נקטו - בכך שיצאו לטיסה הזו על אף תנאי מזג האוויר הקשים. בתביעה שהגישה אלמנתו של בראיינט נגד הטייס, נכללה גם חברת התעופה Island Express Air שבבעלותה היה המסוק. 

זירת התרסקות מסוקו של קובי בראיינט (צילום: רויטרס_)
זירת התרסקות מסוקו של קובי בראיינט | צילום: רויטרס_

התאונה שבה נהרג כוכב ה-NBA לשעבר ואחד משחקני הכדורסל המצליחים בהיסטוריה, קובי בראיינט, התרחשה בסוף חודש ינואר בעיר קלבסאס שבקליפורניה. לצדו של בראיינט נהרגו גם בתו בת ה-13 ג'יאנה מריה-אונורה ו-7 בני אדם נוספים שהיו עמו על המסוק הפרטי.

בראיינט ובתו היו בדרכם למשחק כדורסל ביחד עם שחקנית נוספת מקבוצתה של ג'יאנה ואביה.