שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר פרסם הלילה טור דעה בעיתון הוושינגטון פוסט ובו הוא פורש את משנתו בנוגע להחלת הריבונות על חלקים מיהודה ושומרון. בטור מעיד השגריר כי על פי תכנית טראמפ, הפלסטינים למעשה יכפילו את השטח שעליהם יש להם שליטה ב"מדינה הפלסטינית העתידית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"נוכח הדחיינות של הפלסטינים והרצון הנחוש לדקם פתרון מציאותי לסכסוך", כתב דרמר בטור, "ישראל מתכננת להרחיב את הריבונות לשטחים שיישארו חלר מישראל בכל הסכם שלום מציאותי". עוד מוסיף דרמר: "במקביל, ישראל לא תחיל ריבונות על שטחים שתכנית טראמפ מייעדת למדינה הפלסטינית העתידית, והיא אף מתחייבת לא לבנות בשטחים אלה בשנים הקרובות".

בטור שפנה לקהל הקוראים האמריקני ביקש דרמר לענות לכמה מהתלונות ומההתקפות שמגיעות מארה"ב לנוכח הרצון של ממשלת ישראל להחיל ריבונות על חלקים ביהודה ושומרון. "רבים טענו, כי על ישראל לא לנקוט בצעדים חד צדדים", כתב דרמר.

"אולם חלק מאותם אנשים מחאו כפיים על הנסיגה החד צדדית מעזה ב-2005, מכיוון שהם טענו שהיא תקדם את השלום. למרבה הצער, זה לא קרה והמהלך הזה סיכן את ישראל והדרך לשלום ספגה קשה מאוד".

אלפים בהפגנה בתל אביב נגד החלת הריבונות‎ (צילום: אבשלום שושני, פלאש/90 )
הפגנות בתל אביב נגד החלת הריבונות | צילום: אבשלום שושני, פלאש/90
השגריר רון דרמר ונשיא ארה"ב טראמפ (צילום: Reuters)
השגריר רון דרמר ונשיא ארה"ב טראמפ | צילום: Reuters

 

השגריר הישראלי שהתחיל את כהונתו בוושינגטון ב-2013 החליט לסיים את הטור באמירה חד משמעית, ומעט אופטימית: "ישראל מקווה שההחלטה להחיל את הריבונות תביא לתוצאה הפוכה מזו שראינו בעבר, אנו מקווים שהיא תשכנע את הפלסטינים שמאה שנים נוספות של דחייה היא אסטרטגיה מפסידה וכי המדינה היהודית כאן כדי להישאר".