מרציו טוניולו מורה בן 35, מצא את עצמו חי תחת הסגר במשך חודשיים עם אשתו, בתו ואביו אצל הסבים בעיירה קטנה במחוז לומברדיה - לב האזור מוכה הקורונה של איטליה. כך יצא שארבעה דורות במשפחה אחת העבירו ביחד את תקופת הסגר הארוך והחמור באירופה. מרציו זיהה כי מדובר בהזדמנות חד פעמית והחליט לנהל יומן ולצלם את חוויות הבידוד היומיומיות של המשפחה. התוצאה – תיעוד עוצמתי ותמונות יוצאות דופן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מרציו ואשתו קיארה עברו עם בתם ממילאנו לעיירה הקטנה סן פיורינו בחורף האחרון. הם התכוונו לשהות יחד עם הוריו של מרציו אצל סבו וסבתו עד שביתם בעיירה יהיה מוכן. זמן קצר לאחר מכן פרצה הקורונה.

משפחה בסגר באיטליה
צילום: רויטרס

ב-21 בפברואר, סן פיורינו הפכה לחלק מ"האזור האדום", מקבץ של ערים שנסגר לחלוטין בגלל בהלת הקורונה. אביו של טוניולו שנסע לביקור בסרדיניה נתקע שם ללא אפשרות לחזור.

המשפחה נעה בטווח גילאים רחב מאוד - מהנינה ביאנקה בת ה-3, ועד הסבא רבא ג'ינו, בן ה-87. ההסגר החמור שהוטל בצפון איטליה העמיד למבחן את קשרי האהבה במשפחה - תחת הלחץ והצפיפות. היום מרציו מאמין שהמשפחה עברה בהצלחה את המבחן.

משפחה סגר קורונה
צילום: רויטרס

כשהאדם הראשון בעיירה מת לאחר שנדבק בנגיף, טוניולו כתב ביומנו: "זה רגע נורא, הכי נורא שיש. אני מכיר את בנו". מאותו הרגע הוא הרגיש כי האיום הולך ומתקרב אליו ולבני משפחתו. בבוקר שלמחרת הוא כתב: "בלילה כמעט עברתי התקף חרדה, לקחתי כדורי הרגעה בפעם הראשונה אחרי שנים". בימים לאחר מכן מתו עוד אנשים רבים מהאזור וההסגר הורחב לכל איטליה.

משפחה בסגר באיטליה
שגרת הקורונה של המשפחה | צילום: רויטרס

סבא וסבתא ישנים במיטה
סבא וסבתא ישנים במיטה ביום ה-16 לבידוד | צילום: רויטרס

לאחר חודש קשה שעבר על המשפחה, אביו של טוניליו הצליח לשוב מסרדיניה. "הדברים מתחילים להסתדר. אבל אנחנו מודאגים בגלל סבא ג'ינו, הוא סובל מאובדן זיכרון לטווח הקצר. אנחנו לא נותנים לו לצאת לרגע, גם סבתי יודעת שהמצב מחמיר והיא לא עוזבת אותו", תיאר ביומנו.  

"ג'ינו הולך לישון מוקדם ואז מתעורר בשעה 22:00 ומבקש את ארוחת הבוקר, הוא לא מצליח להבין מדוע הוא נאלץ להישאר בפנים", כתב. "ניסינו להסביר לו שיש וירוס קורונה, אבל הוא לא מבין דבר, לכן המשפחה פשוט אומרת לו שהשפעת הספרדית חזרה".

משחקי קלפים קורונה
סבא ג'ינו | צילום: רויטרס
המשפחה של מרציו בסגר
פיקניק בחצר הבית | צילום: רויטרס

לאחר שסבא ג'ינו הצליח להתרגל למצב המשפחה נרגעה. הם ישבו יחד למשחקי קלפים, ניהלו שיחות ארוכות, צפו יחד בטלוויזיה וגם שתקו הרבה. "ג'ינו עוטה מסכה ויוצא לטייל, הוא יושב על ספסל תחת עינם הפקוחה של השכנים, ביאנקה עוזרת לג'ינו להסתגל. היא אומרת לו - 'לא סבא, יש וירוס קורונה. אתה לא יכול לנשק אותי'".

ממשלת איטליה הודיעה לאחרונה על הקלות במגבלות שהוטלו על האזור ובני הזוג ובתם מצפים כעת לעבור לביתם החדש. הם יודעים כי אם יש צורך, הם נמצאים במרחק מטרים ספורים מהדור המבוגר ומקווים כי בקרוב סבא ג'ינו יוכל שוב לחבק את ביאנקה.

משפחה בסגר באיטליה
צילום: רויטרס