המסרים המאיימים נמשכים: האייתוללה עלי חמנאי, המנהיג העליון של אירן, הגיב אמש (רביעי) לביקורת על כרזת "הפתרון הסופי" שפרסם, ובה פלסטינים חמושים חוגגים לצד דגלי חיזבאללה בירושלים. התמונה גררה גינוי מארה"ב ואיום מצד נתניהו - שלו הגיב חמנאי וכתב: "המשטר הציוני מבין רק כוח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בציוץ שפרסם בטוויטר כתב חמנאי: "אנו נתמוך ונעזור לכל מדינה או כל קבוצה בכל מקום, שיתנגדו למלחמה הציונית וילחמו בה". עוד הוסיף: "המשטר הציוני הוכיח שהוא לא יעמוד בשום אמנה ושהוא אינו מבין שום היגיון מלבד כוח. אופיו של המשטר הציוני אינו תואם את השלום, מכיוון שהציונים מבקשים להרחיב את שטחיהם".

הכרזה האנטישמית של חמנאי
הכרזה האנטישמית של חמנאי

המנהיג האירני העליון כתב כי ביטול המשטר הציוני - אין פירושו חיסול יהודים. "אנחנו לא נגד יהודים. הפירוש הוא ביטול המשטר. פלסטינים, מוסלמים, נוצרים ויהודים צריכים לבחור ממשל משלהם ולגרש בריונים כמו נתניהו. זה אומר לחסל את ישראל וזה יקרה", הוסיף.

לדבריו, ההצעה למשאל עם לבחירת השלטון בפלסטין נרשמה על ידי האו"ם, כפי שהציעה אירן. "אנו אומרים שהפלסטינים האמיתיים עם שורשים פלסטינים של לפחות מאה שנה, והפלסטינים החיים בחו"ל יבחרו את השלטון בפלסטין".

בנימין נתניהו כועס 2
בנימין נתניהו כועס 2 | צילום: רויטרס

עוד טען המנהיג העליון של אירן שמאבקים פוליטיים, צבאיים ותרבותיים של האומה הפלסטינית - "צריכים להימשך עד שייכנעו למשאל העם הפלסטיני". חמינאי הוסיף כי על המדינה לקבוע איזו מערכת פוליטית צריכה לשלוט בה ועד אז המאבק צריך להמשיך.

אמש פרסם חמינאי כרזה אנטישמית ובה איום ב"פתרון סופי" לישראל. באיור נראים חמושים פלסטינים עם דגלי פלסטין וחיזבאללה חוגגים בהר הבית, לצד הכיתוב: "פלסטין תהיה חופשית, הפתרון הסופי - התנגדות חמושה עד למשאל עם".

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו | צילום: AP‎, חדשות

בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר, בתגובה לכרזה, כתב פומפאו: "ארצות הברית מגנה את התבטאויותיו המגעילות והשנאה של המנהיג העליון חמנאי. אין להם מקום בטוויטר או בכל פלטפורמה אחרת של המדיה החברתית. אנו יודעים שהרטוריקה המטורפת של חמנאי אינה מייצגת את הסובלנות של העם האירני", המשיך פומפאו. "מממן הטרור הגדול בעולם, אנטישמי שמכחיש את השואה, שולח כסף וכלי נשק לטרוריסטים נגד ישראל - וכעת קורא את הקריאה הנאצית לפתרון הסופי. אני שואל את האומות העולם - האם זה מישהו שאפשר לסמוך עליו עם נשק קטלני?".

ראש הממשלה נתניהו הגיב לדברים וכתב: "איומיו לממש את 'הפתרון הסופי' כנגד ישראל מזכירים את תוכנית 'הפתרון הסופי' הנאצית להשמדת העם היהודי. ‏עליו לדעת שכל משטר שמאיים על ישראל בהשמדה ימצא עצמו בסכנה דומה".