חבורת אסירים בבית כלא בלוס אנג'לס שבקליפורניה נתפסו במצלמות האבטחה כשהם מנסים להידבק בנגיף הקורונה, במטרה לקבל שחרור מוקדם ממאסר. בסרטון אחד נראים האסירים שותים מים חמים מאותו הבקבוק רגע לפני שהם אמורים לעבור בדיקת חום, בסרטון אחר הם מעבירים מסכת פנים מאחד לשני ומצמידים אותה לפניהם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רבים מהאסירים, כ-30 במספר מתוך קבוצה של 50 אסירים, אכן הצליחו בניסיונם - ונדבקו בקורונה, אך זה לא הביא לשחרורם המוקדם ממאסר כפי שקיוו. "קיימת מין אמונה מוטעית בין אסירי הכלא, שאם הם יימצאו חיוביים לנגיף קורונה זה איכשהו יחייב אותנו לשחרר אותם", הסביר השריף של המחוז - "זה לא הולך לקרות", הוא הדגיש. 

בחודש אפריל הבחינו בכירים במחוז הצפוני של המדינה בנתוני הדבקה המונית בקורונה באותו בית סוהר. הדבר העלה את חשדם, משום שאף אסיר לא נדבק לפני כן בין כותלי הכלא. כשניגשו לצפות במצלמות האבטחה - הם הופתעו לראות אסירים רבים חולקים ביניהם את אותו בקבוק שתייה, או בסרטון אחר מצמידים את אותה המסכה לפניהם.  

הסוהר שחקר את האסירים סיפר כי אף אחד מהם לא הודה שאכן ניסה להידבק בנגיף שהביא למגפה עולמית, אך "מעשיהם הסגירו אותם". הוא הסביר שהמעשה של העברת הבקבוק מאחד לשני בסרטוני האבטחה היה כל כך חריג, משום "שבדרך כלל אסירים שומרים כל אחד בקנאות על כוס השתייה האישית שלהם - מחשש להידבק במחלה כלשהי".

השריף המקומי הוסיף: "התמונות האלה מאוד מטרידות - יש סיבה שהאנשים האלה נמצאים מאחורי סורג ובריח, הם מפרים את הנורמות החברתיות".