כריסטיאן ברוקנר החשוד בחטיפתה של הילדה הבריטית מדלן מקאן הועבר אמש (רביעי) לבידוד בכלא, בשל חשש שאסירים אחרים ינסו לפגוע בו. המשטרה הגרמנית חוקרת את החשדות לפיהם ברוקנר חטף את מקאן בת ה-4 ורצח אותה, אך עד כה הוא לא נחקר בפרשה בשל מחסור בראיות מספקות. עם זאת, הפרסומים שכללו את זהותו של ברוקנר העלו את החשש שאסירים אחרים יבקשו לפגוע בו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הרשויות טוענות שהתפתחויות ממשיות מצביעות בכיוונו של ברוקנר בן ה-43 - שמרצה עונש מאסר בגין עבירות אחרות של אונס וסמים. על פי החשד הוא חטף את מקאן הבריטית בזמן שהייתה בחופשה משפחתית בפורטוגל ב-2007. הוא מרצה עונש מאסר במדינת שלזוויג הולשטיין בגרמניה, ואתמול הודיע שר המשפטים במדינה על העברתו לבידוד.  

ברוקנר, מצדו, הגיש בינתיים בקשה לשחרור מוקדם מהכלא אחרי שריצה שני שלישים מתקופת מאסרו - ולטענת עורך דינו התנהג בצורה נאותה. בית המשפט צפוי להכריע בנושא בשבוע הבא, אך בשלב הזה ברור שהתובע הכללי בגרמניה צפוי להתנגד לשחרורו.  

התובע הגרמני בתיק אמר בשבוע שעבר בריאיון לסקיי ניוז: "אנחנו מאמינים שמדלן מתה, אבל אין לנו מספיק ראיות כדי להעמיד את החשוד למשפט בשלב זה. עם זאת, יש לנו כמה ראיות שהוא עומד מאחורי המעשה. לכן אנחנו זקוקים למידע נוסף מאנשים, בייחוד בנוגע למקומות שבהם גר, כדי שנוכל למקד את החיפושים במקומות הללו". 

לפני כשבועיים דווח שברוקנר, פדופיל גרמני מורשע, הוא החשוד החדש בפרשת מדלן מקאן. החשדות כלפיו מבוססים בין היתר על כלי רכב ברשותו שהיו מעורבים באירוע ככל הנראה. בזמן האירוע הוא התגורר באזור המדובר בפורטוגל. מדובר בהתפתחות המשמעותית ביותר בחקירה מאז תחילתה של הפרשה ב-2007, כשמדלן בת ה-4 נעלמה מחדר המלון שבו ישנה בעיירת הנופש פראיה דה לוז.