ווהאן ניצחה את הקורונה, בינתיים: לראשונה מאז שהתפרצה מגפת הקורונה בעיר, תושבי ווהאן, בירת מחוז חוביי בסין, יוצאים היום (רביעי) מהסגר. יותר מחודשיים וחצי שהעיר הייתה נצורה - אין יוצא ואין בא - אך הבוקר מחודשות הטיסות הפנימיות ותנועת הרכבות לעיר, ואזרחים בריאים יורשו להיכנס לווהאן ולצאת ממנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברשות הרכבות בווהאן צופים שיותר מ-55 אלף נוסעים יעזבו את העיר עוד היום. בשבועות האחרונים ירד מספר הנדבקים בנגיף בווהאן כמעט עד לאפס. ההגבלות הוסרו בהדרגה ואנשים הורשו לחזור לעבוד - אך בממשל הוטרדו כשראו שאנשים זונחים לחלוטין את אמצעי הזהירות, שבים להתקהל ומסירים את אמצעי המיגון. חלק מההגבלות על האזרחים יישארו גם כעת, אבל בזמן שמדינות רבות בעולם מתקשות להיאבק במגפה שמשתוללת - נראה שווהאן כבר מנווטת את דרכה החוצה.

תושבי ווהאן יוצאים לרחובות אחרי תום ההסגר
חזרה לשגרה בווהאן | צילום: רויטרס

במשך יותר מחודשיים הופסקה התחבורה הציבורית בווהאן, העסקים נסגרו, ו-11 מיליון תושבי העיר הוכרחו להישאר בבתיהם - כאפשר אפילו יציאה לקניות בסופר נאסרה. יותר מ-50 אלף תושבי העיר נדבקו ולפחות 2,500 מתו במגפה - 77% מכלל מקרי המוות מהנגיף בסין. הסגר הוטל על העיר ב-23 בינואר. כעת, למרות שהיציאות מהעיר והכניסות אליה נפתחות, עדיין צפויות להישאר כמה מגבלות, כאשר במחוז חוביי מבינים שהאיום של התפרצות חוזרת ממשיך לרחף מעל האזור.

כל התושבים שמחזיקים באישור במכשירי הטלפון שלהם המעיד כי הם בריאים הורשו לחזור ולעבוד, אך מי שלא מקבל את הקוד הירוק מהממשלה לא יוכל לצאת מהבידוד. "סין לא קרובה לסוף המגפה, אבל נכנסה לשלב חדש", הבהיר בכיר סיני לאזרחים וחידד את החשיבות שבהמשך ההקפדה על הנהלים גם עכשיו.